18 lis 2013

Dzień Niepodległości

Witajcie, z tej strony Shalis. Znacie mnie z Wioski Szablonów. Postanowiłam wysłać swoje zgłoszenie do bleachowej w sprawie naboru. I tak oto jestem tutaj teraz z Wami. Liczę na to, że uda mi się tutaj dobrze odnaleźć i sprawdzić się na KGy :)

Niedawno, a dokładnie w poniedziałek obchodziliśmy dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień, w którym nasi rodacy, przodkowie, nawet i dalecy krewni walczyli o naszą wolność. Co rok z okazji tego dnia obchodzimy święto. Jest to dzień wolny od szkoły, od pracy. W domach wywieszamy flagi narodowe, w szkołach odbywają się uroczyste apele, przedstawienia z tej okazji. Część z nas w żaden sposób nie obchodzi tego święta. Osobiście przyznam, że sama nie wywieszam w ten dzień flagi, nie czczę tego dnia w jakiś specjalny sposób. Wiem, że jest taki dzień, co się wtedy wydarzyło, jednak celebrowanie go nie jest mi jakoś specjalnie bliskie. By dowiedzieć się w jaki sposób spędzają ten dzień inni, przeprowadziłam małą ankietę-wywiad wśród grafików. Poniżej znajdziecie ich odpowiedzi.


Majkel - Szablony1Kierunkowe
Dzień 11.11 nie wpływa na mnie jakoś szczególnie i traktuję go zupełnie normalnie. Oczywiście nie jest to zachowanie godne pochwały, ale nie zamierzam zgrywać bohatera. Swoją drogą, jak powinnam go spędzać; może świętować? No jasne, tylko jak? Wyruszanie na pseudo marsze upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach, wzbogacone o wiele atrakcji typu odpalanie rac, niszczenie ulic, zamieszki,
czy darcie mordy przez zamaskowanych kretynów, którzy w większości idą nie wiedząc po co... Nie, nie, jakoś mnie to nie pociąga. Z drugiej strony, siedzenie w domu przy herbatce i ciastkach, pogrążając się w zadumie z przerwami na oglądanie obchodów, też nie za bardzo mnie kręci. Skoro jest to dzień wolny od pracy, jak zdecydowana większość Polaków, obijam się. A co do flagi, jestem zwolenniczką jej wywieszania. Uważam, że powinno się, a nawet trzeba szanować symbole narodowe. Oczywiście
miłości do Ojczyzny nie można wymagać od nieszczęśliwego narodu, ale to już zupełnie inna para kaloszy.

Avia Tinar - Zaczarowane Szablony
11 listopada jest dla mnie kolejnym wolnym dniem, który mogę spędzić z rodziną, nadrobić zaległości w czytaniu książek czy oglądaniu nowości kinowych bądź seriali. Święto Niepodległości ma wielkie znaczenie historyczne, dla nas, dla Polaków, wewnętrznie w jakimś stopniu je przeżywam.

xslaveex - Trouble Is Coming
Święto Odzyskania Niepodległości zawsze skłania mnie do przemyśleń. Zastanawiam się wtedy nad tym, ilu ludzi zginęło w imię wolności. Podczas zarówno I jak i II wojny światowej Polacy walczyli za swój naród. Często skłania mnie to też do przemyśleń dotyczących czasu teraźniejszego, myślę nad tym co by było gdyby taka sytuacja się powtórzyła. Czy w naszych czasach ludzie nadal walczyliby za wolną Polskę, za którą nasi przodkowie oddawali swoje życie? Tego dnia zawsze razem z rodziną wywieszam flagę. Według mnie jest ona symbolem walki o Polskę, walki którą wielu naszych przodków przypłaciło życiem.

Kordelia - Wioska Szablonów
11. listopada w sumie cały dzień się uczyłam i spotkałam z kimś tam i tyle :)

Jak widać powyższe odpowiedzi są różne. Jedni obchodzą ten dzień, inni nie koniecznie. A wy, jak obchodzicie ten czas?

15 komentarzy:

 1. Ja mam w ten dzień urodziny, więc świętuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. czemu przykro?

   Usuń
  2. To chyba proste: ludzie nie potrafią dobrze uczcić tego dnia.

   Usuń
  3. A może ktoś nie ma ochoty "czcić" tego dnia? Piszecie tak, jakby to było coś okropnego, rety...

   M.

   Usuń
  4. Bo to jest okropne. Nasi dziadkowie przelali krew byś żył w wolnym kraju.

   Usuń
  5. Przy okazji... tak się boicie odsłonić twarz w internecie? Śmieszą mnie anonimowe komentarze.

   Usuń
  6. Tak, trzęsiemy przed Tobą portkami. ;) I skoro jesteś taka wdzięczna przodkom za niepodległość to bardzo fajnie, czcij sobie ten dzień jak Ci się podoba, ale nie przeżywaj tego, że dla innych nie ma takiej wartości i nie krytykuj ich z tego powodu, bo to nie na miejscu. ;)

   Usuń
  7. Mam wolność słowa tak jak Ty, więc nie spinaj dupy, że mówię to co mi się podoba właśnie tak jak Ty drogi anonimie. Poza tym naucz się czytać między wierszami, bowiem nikogo nie skrytykowałam.

   Usuń
 3. Witam w załodze ;) i czekam na kolejne ankiety, mi osobiście brakowało tego typu postów i wreszcie się doczekałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, witam :) Mam nadzieję, że uda mi się tutaj regularnie coś dodawać, odświeżać KGy, by nie pojawiały się tu tylko przeglądy.

   Usuń
  2. Jet! Proponuję, byś nie siliła się na uprzejmości. Zamiast tego zajmij się tym, że pół internetów wyśmiewa ciebie i twoje blożki!
   Analiza wielkiej twórczości Jet
   Teraz możesz zacząć rozpaczać, że twój sirius biznes upadł i osiągnęłaś dno internetów.

   Usuń
  3. Nie zabronisz mi ani tworzyć, ani blogować ani też wyrażać swoją opinie w komentarzach. Będę robiła to co uważam i to co będę chciała, niczym ptak wolności, wbrew i na przekór takim Troglodytom jak ty. Będziesz patrzeć, myśleć i mówić o mnie tak długą jak JA będę chciała robić to co robię ;))
   FREEDOM!

   Usuń
  4. "FREEDOM, PEACE! CO Z TEGO, ŻE JESTEM TŁUMOCZKIEM!"
   Ależ oczywiście, nikt Ci nie zabroni się ośmieszać!;) W końcu dostarczasz nam tyle rozrywki swoim brakiem inteligencji i bzdetami, które publikujesz i które nigdy nie są poprawnie napisane. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski musi naprawdę cierpieć na brak studentów, że Cię tam trzymają, bo nawet nie rozumiesz słów, których używasz.

   Usuń
 4. A ja piszę, żebyście zaktualizowały szabloniarnie i blogi prywatne ;) z tego pierwszego nie ma już:
  creative-graphicsx.blogspot.com
  a z drugiego:
  creativo-mundo.blogspot.com
  dodo-bird-graphic.blogspot.com - jest przeniesiony
  idealnaakombinacja.blogspot.com
  ranimathurartstudio.blogspot.com
  ringarmy.blogspot.com

  :D

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »