27 mar 2014

Wywiad z Kaeru

Sygnaturka by LaJem
(c) Kaeru

Witajcie. Może garstka z Was kojarzy mnie z Moon Templates. Otóż postanowiłam dołączyć do Katalogu Graficznego, gdyż uwielbiam przeprowadzać wywiady i szperać po innych, graficznych blogach. Dzisiaj przygotowałam wywiad z Kaeru z Wyimaginowanej Grafiki jak i Imaginarii Luny.S: Witaj Kaeru. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z grafiką, jak i malowaniem? Kiedy objawił się Twój talent plastyczny?
 Jeżeli nie masz nic przeciwko, to zacznę według chronologii z mojego życia, czyli od objawienia się mojego talentu plastycznego. Wierzę, że każdy człowiek rodzi się z jakimś talentem. Nie musi to być koniecznie typowo artystyczny czy naukowy dar, czasami jest to cecha osobowości, która sprawia, że jest się wyjątkowym. Mnie się trafił właśnie talent plastyczny, brak słuchu muzycznego i gracja słonicy afrykańskiej ;) W każdym etapie mojego życia następowały takie małe "objawienia". Dobrym przykładem będzie rysunek, który zrobiłam, mając sześć lat. W zerówce namalowałam św. Mikołaja lecącego na saniach. Jedyną interesującą rzeczą na tym rysunku był fakt, że pomalowałam niebo granatową kredką i zostawiłam niepomalowane chmurki zamiast zrobić, jak to dziecko, odwrotnie  - niebieskie chmurki i białe niebo. Pamiętam o tym tylko dlatego, że moja wychowawczyni z zerówki zwróciła na to uwagę.  
Grafiką zaczęłam się interesować, kiedy Lizz Kaviste pokazała mi swoją szabloniarnię, czyli Wyimaginowane Szablony. Byłam tak zachwycona, że sama chciałam spróbować własnych sił i rozpoczęłam pracę nad swoim pierwszym nagłówkiem. Oczywiście, zrobiłam go w Paintcie, bo gdzieżby indziej? Z czasem fascynacja szablonami ustąpiła miejsca fascynacji artystyczną grafiką komputerową.
Malowanie jest ze mną od niedawna, bo od wakacji w 2013 roku, kiedy razem ze swoją grupą z zajęć plastycznych pojechałam na plener malarski. Nie była to moja pierwsza styczność z farbami, ale dopiero wtedy przestałam obawiać się, że zmarnuję płótno przez źle położoną plamkę. Na chwilę obecną jestem tak zachwycona malarstwem, że rysowana ołówkiem martwa natura wydaje mi się nudna i męcząca. Przepraszam, że tak się rozpisałam.
 S: Jak ostatnio idzie Ci tworzenie grafiki? Mam nadzieję, że wena Cię nie opuszcza :)
Na całe szczęście moja wena ma się całkiem dobrze. Ostatnio zrobiłam z niej użytek, robiąc prezentację do szkoły. Liczę na to, że w najbliższym czasie będę mogła zrobić z nią coś bardziej twórczego niż zmutowane zboże :)
S: Na Twojej głowie jest cała Wyimaginowana Grafika. Prowadzisz też swój prywatny blog graficzny i ponoć uczęszczasz na lekcje plastyczne. Te zajęcia pewnie pochłaniają większość Twojego czasu. Musisz być bardzo zorganizowana, prawda?
Nie tylko to. Dodatkowo dwa popołudnia w tygodniu pracuję "po znajomości" jako korepetytorka. Z tego powodu jestem dość zajętą osobą. Robię wszystko po trochu, bo z niczego  nie potrafię zrezygnować, a w ostateczności żadnej z tych rzeczy nie poświęcam tyle czasu, ile bym chciała. Tylko dzięki zaangażowaniu całej załogi (której z tego miejsca serdecznie dziękuję) Wyimaginowana Grafika wciąż stoi. W zasadzie jestem daleka od twierdzenia, że prowadzę szabloniarnię. Ja tam tylko sprzątam.
Muszę przyznać, że zdolność organizacji to wielka zaleta, która nawet mi nie przemknęła przed oczami. Jestem najbardziej chaotyczną osobą, jaką znam. Nawet dzisiaj musiałam się wracać do domu po plecak, którego zapomniałam, idąc do szkoły. To, że jestem w stanie jakoś funkcjonować, to raczej kwestia "muszę ogarnąć, więc ogarniam".
S: Ty i Lizz Kaviste robicie wspaniałe tutoriale graficzne. Pewnie każdy ma nadzieję, że jeszcze zrobicie coś wspólnego. Kiedy możemy się spodziewać kolejnego filmiku?
Trudno mi podać przybliżoną datę. Jednym z powodów jest matura, do której Lizz się uczy (lub przynajmniej udaje). Drugim problemem jest fakt, że ani ja, ani Lizz nie mamy prawa jazdy, a między naszymi miastami nie ma połączenia komunikacji publicznej. Być może postaramy się wykorzystać nowoczesną technologię i zrobić wspólnie jakiegoś speedarta, ale na tę chwilę nie jestem w stanie nic obiecać.
 S: Spójrz na tę pracę i tę:
 Stairway by LaJem 
Co o nich powiesz? 
Pierwszy szablon jeszcze mi się nie znudził, a to dobry znak. Mamy modelkę, dużo tekstur i nie ma stocków. Właśnie takie nagłówki robię najczęściej, jakoś już tak mam, że ze stockami toczę otwartą wojnę. Kiedy już jakiś stock dodam, to go pod teksturami nie widać. Uwielbiam tę jesienną kolorystykę, chociaż na chwilę obecną poprawiłabym w niej parę rzeczy. Tak samo z CSS-a. 
O matko, wolę nie pytać, co Cię podkusiło, żeby wybrać właśnie ten szablon.
Pozwolę sobie zacząć od okoliczności powstania tego "arcydzieła". Zaczęło się od tego, że stary, dobry onet przestał współpracować i zaczął działać wszystkim na nerwy. W tym czasie przeżywałam kryzys swojej graficznej twórczości. Czekałam, aż onetowi się poprawi i... bum! Szabloniarnia została przeniesiona na blogspot! A ja byłam do tego mentalnie nieprzygotowana! Po długim czasie nic nierobienia powstało to "coś". Chciałam być fajna i popisać się znajomością funkcji Photoshopa tj. rozmycie czy poruszenie. Tyle o genezie, ale nie wiem, jak to skomentować. Przepraszam za grzechy?
Haha. Kaeru, bardzo dziękuję, że zgodziłaś się odpowiedzieć na tę parę pytań. Życzę Ci, aby wena nigdy Cię nie opuszczała i tworzenie grafiki zawsze sprawiało Ci przyjemność!

Co myślicie? Nadaję się na przeprowadzanie wywiadów? :) Mam nadzieję, że ta notka i następne będą Wam pasowały. 
Do usłyszenia i pozdrawiam! 

5 komentarzy:

 1. Głupio mi to komentować, więc może po prostu oficjalnie się z Tobą przywitam, Shandie. Tak, więc - witam serdecznie! Bardzo fajnie, że się przygotowałaś do tego wywiadu, szczególnie spodobało mi się ostatnie pytanie ;) Życzę sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kaeru :) Twój komentarz wiele dla mnie znaczy!

   Usuń
 2. A ja napiszę coś jeszcze innego, coś co powiedziałam już Shandie na gadu. Wywiad jest niesamowicie zabawny. :) Na prawdę, czyta się go z przyjemnością i po wypowiedziach Kaeru można dostrzec jaką jest ona sympatyczną osobą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja oglądając tutoriale, które nagrywała z Lizz już to zauważyłam, więc wybrałam ją na pierwszy ogień :D

   Usuń
  2. Och, ale się zarumieniłam :) wypieki mam takie, że jajecznice można zrobić. Dziękuję bardzo :)

   Usuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »