28 kwi 2014

Przegląd bloga maudlaisy

(c) Caudire

Blog maudlaisy prowadzony przez Caudire właśnie obchodził swój pierwszy rok działalności w blogosferze, który autorka świętowała w niezapowiedzianej notce. Post urodzinowy ukazał się po 3 miesiącach nieobecności Caudire w graficznym świecie. Była to z pewnością niespodzianka dla każdego czytelnika bloga maudlaisy.
Na blogu możemy znaleźć zarówno osobiste notki "pamiętnikowe" autorki, jak również wszelakiego rodzaju prace graficzne, dodatki czy też instrukcje CSS. Tak więc blog maudlaisy jest z pewnością przeznaczony dla każdego, zarówno bardziej doświadczonego, jak i początkującego grafika. A teraz pora pokazać wam kilka prac autorki - Caudire.Sygnatury:

Jest to sygnatura z pierwszego powitalnego postu na blogu maudlaisy. Panuje tutaj typowo wiosenny nastrój, czyli autorka idealnie wpasowała się w sezon, w którym otworzyła swojego bloga. No i muszę przyznać, że sygnatura ma niesamowicie delikatne kolory. :)

Praca nieco "ostrzejsza" od poprzedniej. Kolory pasujące bardziej do jesieni. Do tego ciekawa kompozycja stocków.

Kolejna wiosenna sygnatura. Po raz kolejny Caudire ukazywała tutaj swoją fantazję w układzie i doborze stocków, które tak prawdę mówiąc idealnie do siebie pasują.

Znowu ciekawe połączenie stocków oraz ich układ. Do tego kolorystyka, która idealnie podkreśla całość pracy, która jest harmonijna.

W tej sygnaturze urzekła mnie kolorystyka. Ogólnie praca jest prosta, przejrzysta i ciekawie wykonana.

Pracka ma stonowane kolory, z wyszczególnieniem odcieni czerwieni. Do tego ciekawie wykonany i ułożony napis. I jak zwykle dobrze dobrane do siebie stocki.

Ostatnia sygnatura, która podobnie jak pierwsza, jest typowo wiosenna. Caudire zachowała tutaj subtelność, a kolorystyka wcale nie przytłacza pracy.

Nagłówki:

Ciemna kolorystyka, niewielka ilość stocków i tajemnicza modelka. To wszystko składa się na ten piękny nagłówek.

Modelka z zakrytą twarzą, to często wykorzystywany motyw w pracach Caudire. W tym nagłówku widzimy połączenie odcieni niebieskiego z odcieniami brązu. Do tego subtelny napis. :)

Ten nagłówek mnie po prostu urzekł swoją niesamowitą kolorystyką. Jak ja lubię, gdy odcienie czerwieni są bardziej wyraziste. Poza tym, Caudire wykonała tutaj bardzo ciekawy napis i jak zwykle dobrała świetnie stocki.

Połączenie fioletu z żółcią! Pomysł genialny, a wykonanie jeszcze lepsze.

Szablony:

Zamawiając szablony u Caudire, możemy mieć pewność, że autorka nas czymś zaskoczy. W tym przypadku, mam niewielki nagłówek, stworzony (prawdopodobnie) z sygnatury. Delikatne patternowe tło, oraz delikatne kolory pasujące idealnie do nagłówka.

Caudire na prawdę potrafi zaskoczyć. Tutaj nagłówek widnieje w formię pół koła. Cały szablon, jak niemalże każdy autorstwa Caudire, jest subtelny i delikatny. Plusem jest tutaj wiosenna kolorystyka.

Kolejny szablon, który ma ciekawą koncepcje. Do tego kolorystyka nieco bardziej już podchodząca pod sezon lata i wakacji. No i ciekawe rozwiązanie przy wykonaniu nagłówka.

Ahh... Nieco ciemniejszy szablon, ale za to jakie wykonanie. Nagłówek jest bardzo finezyjny tutaj. Do tego postać Draco i jego ojca, a jako fanka filmów o Potterze musiałam dodać tutaj ten szablon.

Kolejny szablon z Draco (Tom Felton), ale tym razem w połączeniu z Lily Collins. Bardzo ciekawy nagłówek oraz układ CSS szablonu. Tło zrobione z tekstur jest również ciekawym dodatkiem.

Ten szablon musiałam niestety zapisać i dodać inaczej, bo link do podglądu nie działał poprawnie. W każdym razie... Pracka typowo wakacyjna, sezonowo latowa. Piękne kolory, super dobrane stocki. No i bardzo ciekawe rozwiązanie w kodzie CSS na tło postu. Ogromny plus za to.

Kolejny ciemny szablon, jednak niczego mu nie brakuje. Kolorystyka jest stonowana, idealnie pasuje do nagłówka. Więc czego chcieć więcej?

Na koniec jeden z najnowszych szablonów Caudire na maudlaisy. Jest jasny, w odcieniach fioletu. Ciekawie rozlokowane gadżety są dodatkowym plusem pracy.Co jeszcze możemy znaleźć na blogu maudlaisy?
Caudire udostępnia swoim czytelnikom przeróżne dodatki. Są nimi: tutoriale, pliki PSD do nagłówków i sygnatur, tekstury, koloryzacje oraz zbiory stocków w paczkach. Dodatkowo autorka pisze krótkie i pomocne instrukcje CSS.

Co jeszcze powinniście wiedzieć o Caudire?
Przez pewien czas była ona współautorką bloga natt-liv. Obecnie możecie ją również znaleźć na szablonownicy.

Jak sami widzicie, w ciągu roku czasu nazbierało się wiele prac na maudlaisy. Jeśli chcecie zobaczyć resztę cudownych tworów Caudire, to zapraszam serdecznie na jej bloga, któremu był poświęcony dzisiejszy przegląd.

2 komentarze:

  1. Wszystko mega śliczne! Zazdroszczę talentu! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo, za takie poświęcenie notki dla maudlaisy i wszystkie te miłe słowa odnośnie prac :) Tym bardziej mi miło, że zupełnie się nie spodziewałam czegoś takiego. Pozdrawiam! :>

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »