5 kwi 2014

Wywiad z Raionem

(c) Raion

Hej, hej, cześć i czołem. Nie będę się za bardzo rozpisywać, więc przejdę do rzeczy. Dziś zobaczycie wywiad z Raionem. ( mówiłam, że nie będę dużo pisać :D )S: Witaj Raion. Może zaczniemy od tego, że wytłumaczysz nam, co chłopak robi w świecie grafiki komputerowej? Zapewne wiele razy słyszałeś to pytanie, ale chcę, abyś dokładniej wyjaśnił to czytelnikom Katalogu.
Cześć, kurczę początek, a już trudne pytania. No co mogę powiedzieć. W sumie tak wyszło, to była spontaniczna decyzja. Chciałem spróbować i jestem. Dobra, to nie wszystko w sumie. To taka połowa prawdy. Reszta wiąże się z moimi planami na życie. Przygotowuję się do zawodu informatyka, a jakakolwiek praca z kodem ułatwi mi start. 
S: Skąd pomysł na nick „Raion” ?
Nie jest on przypadkowy, to na pewno. Ma dla mnie nie małe znaczenie. To taki skrót, fragmencik trochę dłuższej japońskiej nazwy, ale żeby ułatwić innym zwracanie się do mnie postanowiłem skrócić to wyrażenie.
S: Kiedy zacząłeś interesować się grafiką? Jak rozpoczęła się ta przygoda?
Grafiką zacząłem interesować się prawie rok temu, a dokładnie w maju. Już niedługo minie rocznica mojego szablonowania. Oby nie ostatnia. Początki mojej przygody z grafiką nie jest jakaś spektakularne, że tak powiem. Bardzo spodobały mi się prace publikowane na niedawno usuniętym Malach Tow i też chciałem spróbować. Początki były ciężkie, zero orientacji w kodzie. Gimp był dla mnie czarną magią, ale jakoś, jakoś – udało mi się to wszystko rozpracować. Po jakiś dwóch dniach od mojego pierwszego włączenia Gimpa zgłosiłem się na stażystę na Krytycznej Bieli i udało się. Maszyna ruszyła.
S: Jakie tematyki prac lubisz najbardziej?
Manga i anime – to na pewno. Uwielbiam tworzyć z artami i nie wiem dlaczego większość grafików się ich boi. Drugą tematyką będzie na pewno fantasy. Magia, smoki, stare zamczyska, to coś co równie bardzo lubię. A już trochę mniej, ale nawet dość chętnie wykonuję, to szablony z modelkami – najlepiej w ciemnych kolorach. 
S: Szablony czy nagłówki? Co chętniej tworzysz?
Szablony, zdecydowanie! Lubię dobierać różne style, bawić się kodem. Nagłówki jako same, nie są czymś za czym przepadam. Od zawsze mam problem z grafikami w rozmiarze 900x600. Jakoś tak, nie wychodzą mi. I szczerze gratuluję tym, którzy tworzą je dobrze. 
S: W jaki sposób zdobywasz inspirację do tworzenia grafiki?
Sam nie wiem. Rzadko odwiedzam inne blogi graficzne, więc inspiracje pracami innych, zdolnych osóbek nie są zbyt częste, ale od czasu do czasu się zdarzają. Myślę, że to samo wychodzi. Włączam program graficzny, wybieram zdjęcia i sprawdzam co do czego pasuję. To taki mój przepis na nagłówek.
S: Czy pokażesz nam jakąkolwiek grafikę wykonaną przez Ciebie, która utkwiła w Twojej pamięci?
Hm… myślę, że to będzie mój pierwszy szablon. Minął prawie rok jak go zrobiłem, a nadal pamiętam proces jego tworzenia.
 Szablon 1 by hakuna939

Raion, dziękuję za poświęcony czas. Życzę Ci miłego szablonowania i powodzenia przy tworzeniu grafiki!

5 komentarzy:

 1. Bardzo udany wywiad. Czyta się go szybko i aż chciałoby się jeszcze.
  Gratulacje :)
  I dziękuje Raionowi, że zgodził się na udzielenie tego wywiadu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny wywiad!
  Choć świetnie by było, gdyby tutaj znalazło się choć kilka prac więcej celebryty... :D

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja bardzo dziękuję! Fajnie mi się odpowiadało na twoje pytania :) Oczywiście, czekam na kolejne twoje wywiady. Przeprowadzasz je rzetelnie i nawet błędy mi poprawiłaś xD
  Pozdrawiam, Raion

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe. Dziękuję bardzo.
   Również pozdrawiam.

   Usuń
 4. Ciekawy wywiad, dobrze przeczytać coś od płci przeciwnej ;))

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »