19 maj 2014

Jak to się zaczęło ? - czyli wasze historie 2

Hej. Dzisiaj przedstawiam wam kolejną serię historii z cyklu: Jak to się zaczęło ? - czyli wasze historie. W dzisiejszym artykule poznacie historię administratorki tego katalogu, czyli wszystkim znanej Kass. Będziecie mogli również zapoznać się z początkami Shanti. Zanim jednak przejdziecie do czytania, zachęcam do podawania propozycji związanych z kolejnym artykułem z cyklu Graficznych Gadek. 


Historia Kas S 
Moja historia z grafiką rozpoczęła się, gdy dołączyłam do administracji strony o serialu TVD (The Vampire Diaries dla niewtajemniczonych) w 2010 roku tuż przed studiami. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ nie zawsze mogłam dorwać drugą adminkę odpowiedzialną za oprawę graficzną, aby mi zrobiła jakieś tam banerki do newsów. Dlatego też właśnie znalazłam sobie jakiś program graficzny, był to bodajże Zoom Studio (czy jakoś tak) oraz PhotoFilter (chyba, to było tak dawno temu). No i tak sobie robiłam te beznadziejne banerki. Były one źle wykadrowane, aktorzy byli zawsze zniekształceni, nakładałam tam jakieś gradienty i lekko zmieniałam kolorystykę. I od co, byłam jakoś tam zadowolona.
Potem od owej koleżanki dostałam mojego PS'a CS5, którego nie mogłam rozgryźć przez jakieś 2 miesiące, a raczej nie miałam też na to czasu. Jak w końcu zaczęłam go rozumieć, to z pomocą przyszła mi jeszcze dodatkowo Misao, którą poznałam właśnie na tamtej stronie. I tak oto Misao stała się poniekąd moja mentorką, jak i "hejterką" moich prac. Do tej pory pamiętam jej cudowne słowa "Podaj mi wiadro".
No i tak sobie tworzyłam przez jakiś czas, bawiąc się w PS'ie, nie rozumiejąc jeszcze do końca wszystkich funkcji. Aż w końcu znalazłam swój własny styl, który wciąż się rozwija, itd.
Można więc rzec, że grafiką zajmuję się już prawie 4 lata. I powiem wam, że od czasu do czasu jest ona dla mnie świetnym oderwaniem od tego co się dzieje dookoła mnie. Ale nie tworzę za dużo prac, więcej robię koloryzacji.

Historia Shanti

No więc moja historia zaczęła się od tego, że pisałam opowiadania, fanfictions; pisząc również czytałam. Na jednym z blogów ukazał się piękny szablon. Wtedy oczywiście nie bardzo nawet wiedziałam jak to się nazywa, ale w linkach widniał kuszący napis "SZABLON", więc kliknęłam. Otworzyłam blog zwący się Wioska Szablonów. I warto podkreślić, że było to jeszcze na długo za czasów dobrego onetu. Zaczęłam codziennie tam wchodzić i oglądać ich prace. Zawsze było takie "wow, wow, wow". Po paru miesiącach pomyślałam "czemu by samej nie spróbować czegoś takiego zrobić?". "Ale jak? Przecież to jest za trudne, ja nie wiem, nie umiem, nie chcę zrobić źle". Szukałam informacji, tutoriali/instrukcji itp. Kiedy już mniej-więcej się zorientowałam, tym samym stając w tym morzu zaledwie do początku stóp; to był początek. Zaczęłam robić różne rzeczy. Tym samym poznając Carllton i jej bloga na onecie. I jeszcze parę innych mniejszych blogów. No i z raz czy dwa Wyimaginowane Szablony, teraz zwące się Wyimaginowana Grafiką. Parę szablonarni zaczęło przenosić się na blogspot, narzekając na zmiany, których doświadczyłam po jakimś czasie. "Super! Miesiące pracy nad szablonami szlak wziął. Co ja teraz zrobię?". Oczywiście, przemknęła mi myśl o tym, by również się tam przenieść, ale.. "Tak, tak. Ty się przecież na nowo nie nauczysz. Co ci przyszło do głowy? Głupia ty". Zwlekałam do ostatniej chwili, gdy w końcu przyszło najgorsze - a przynajmniej wtedy tak myślałam. Wioska Szablonów się przenosi. Na blogspot. Ogarnęła mnie nieopisana panika, bo strasznie się wkręciłam i nie chciałam rezygnować. Po czasie pomyślałam, założyłam konto i zaczęłam się uczyć. Tak oto skończyłam z klifu na głęboką wodę. Początki były koszmarne. Ale w końcu chciałam się gdzieś przyłączyć, więc napisałam do Zaczarowanych Szablonów. Spotkałam się z "Mamy za dużo osób, przepraszam". W miłym tego sensie, to nie było specjalnie. I od Jill dowiedziałam się o naborze na Wyimaginowanej. Zaryzykowałam, wysłałam zgłoszenie i zostałam przyjęta. 4 lutego poprzedniego roku pojawił się mój pierwszy post, a 10 listopada ostatni. Odeszłam, ale nie miałam czasu, chęci odeszły i wena. Ale teraz mam własny blog prywatny (na którym nic nie ma, ale).

2 komentarze:

  1. Proszę o wstawienie ogłoszenia:
    Blog http://brillammente.blogspot.com zostaje zawieszony na czas nieokreślony. Przeważyły to sprawy osobiste i praca. Blog na czas zawieszenia zostaje zamknięty. Mam nadzieję, że niedługo wrócę.
    ~Brill

    OdpowiedzUsuń
  2. moja wygląda jakby napisana przez nieogarniętą wariatkę haha

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »