5 cze 2014

Sonda blogów prywatnych

Kochani, jak już pewnie zauważyliście jakże żywną rozmowę pod "Przeglądem dodatków graficznych", to nastał pewien paradoks w związku z sondą na Najlepszy Blog Prywatny Czerwca. Sonda ma raptem 5 dni, a już zgromadziła prawie 130 głosów, co jeszcze się chyba nigdy nie wydarzyło. 

Obecny stan sondy, możecie sprawdzić TUTAJ.

I teraz pytanie do Was drodzy graficy i czytelnicy. Czy chcecie, aby ta sonda dalej była aktywna czy też mam zrobić nową sondę na ten miesiąc?

Obiecuję również, że od przyszłego miesiąca zmieni się nieco forma wyboru najlepszych blogów we wszystkich kategoriach i mam nadzieje, że to ułatwi sprawę i nie będzie więcej problemów.

Czekam na Wasze opinie w tej sprawię pod tym postem.

24 komentarze:

 1. W nowej sondzie sprawa się pewnie powtórzy. Lepiej byłoby chyba, aby anulować głosowanie na ten miesiąc i rozpocząć nowe od przyszłego miesiąca na nowych zasadach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam że sondę trzeba anulować i zrobić nową jeszcze dziś ale na pewno nie możecie z sond zrezygnować! Jest to tradycja tego katalogu coś co było tu od zawsze i na co co miesiąc wszyscy graficy z mniej popularnych blogów czekają! a w komentarzach dużo mniej osób będzie głosować. Kiedyś były tu konkursy gdzie się oddawało głos w komentarzu na innym blogu z konkursem i pamiętacie co było. Prawie nikt nie głosował bo jednak głosowanie w komentarzach jest mniej wygodne niż sonda. Ja jako grafik mało popularny czekam co miesiąc na nową sondę i walczę i wiele moich znajomych też walczy. Nie zmieniajcie tego bo to jest dalej fajne i to jest pierwszy raz kiedy ktoś zdobywa tyle głosów i nazywa innych od suk i pokazuje im że jest lepszy bo ma głosy. Pewnie już nigdy więcej nikt niczego tak okropnego nie zrobi jestem pewna!

  Teraz skopiuję z poprzedniego komentarza coś o Robyn Gleams żebyście wiedzieli że taka osoba tak podła może być tylko jedna i już więcej się to nie powtórzy o ile się ją wykluczy. Myślałam że mnie szanuje bo w komentarzach zawsze pisała mi same słodkości. Teraz widzę że się jedynie podlizywała byle u niej zostawić komentarz. Jak mogła wyłudzać głosy i jeszcze pluć nam w twarz mówiąc: tak się robi karierę suki. To nie jest współpraca jaka powinna być w blogosferze tylko podkładanie świni. Ma hopla na punkcie sławy, komentarzy i statystyk. To nie jest normalne bo prawdziwy grafik nie tworzy dla cyferek ani nie nazywa blogowego koleżeństwa po fachu od suk.

  Rozumiecie że w tej sytuacji muszę pozostać anonimowa. Jestem pewna że będzie próbowała mnie zniszczyć za to że napisałam tu prawdę o niej. Robyn Gleams wiedz że nie tylko ja się na tobie poznałam i dopilnuję żeby poznali się też inni którym słodziłaś i oszukiwałaś ich, ja naprawdę się postaram.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zupelnosci się z Tobą zgadzam;) Moim zdanie jej blog powinien po prostu zostać wykluczony z sondy, bo najwyraźniej autorka nie zasluzyla aby była możliwość glosowania na jej bloga

   Usuń
  2. Zgadzam się z Anonimami powyżej. W tym wypadku mam wrażenie, że dziewczyna, w pewnym sensie, "wyżebrała" głosy na tt. Co za problem wrzucić sondę i prosić o głosy na konkretny blog? Moim zdaniem powinna być utworzona nowa sonda dla blogów prywatnych na czerwiec ale tym razem bez tego jednego. Coś w guście bana(?).

   Usuń
  3. Też się pod tym podpisuję. Nie chciałabym aby sondy zniknęły, bo każde coraz wyższe miejsce jest dla mnie ważne a w komentarzach ile osób zagłosuje? No właśnie więc sądzę, że na karę zasługuje ta autorka a nie my i należy ją wykluczyć z sondy i ukarać. Nie karajcie nas i nie likwidujcie sond tylko załóżcie nową. Sondy muszą zostać potrzebujemy ich

   Usuń
  4. Inginia ma rację. Ban będzie najlepszy.
   Podpiszę się jedną literką choć i tak samą literką wiele ryzykuję. Zobaczcie każdy z nas chce dobrze, ale nawet nie można się podpisać przez takie osoby jak Robyn bo zaraz zrobią najazd na bloga i zmieszają z błotem. I tak już jestem "biczą" więc nie chcę prowokować jej by nazwała mnie jeszcze gorzej i to na moim blogu. Co to to nie.
   S jak ************ ( dla niepoznaki liczba gwiazdek się nie zgadza, bo nie jestem głupia ; )

   Usuń
  5. Dziewczyny, stop. Może i zachowała się nieprzyjemnie, ale wy mieszacie ją z błotem, jakbyście nigdy nie zrobiły czegoś złego.
   Uważam, że sonda powinna być anulowana, ale zamiast ukarania autorki należy do niej najzwyczajniej w świecie napisać i wytknąć zachowanie. Może nie zdaje sobie sprawy, że tak nas to oburzyło?

   Usuń
  6. Kiedy Kas s razem z innymi próbowała do niej dotrzeć ale ona jest tak pusta że potraktowała je jak wariatki. Czytałam sama na tt i wydaję mi się że nie da się do niej dotrzeć. Również nie jestem za głosowaniem w komentarzach gdyż to jest dla mnie krzywdzące. Czemu mam płacić za jej błąd? Gdy ją się zbanuje na okres aż sie nie zmieni nikt nic nie straci. Usuwanie sond jest nie potrzebne. Błagam powiedzcie że nie będzie żadnych głosów w komentarzach ;C

   Usuń
  7. Tak jak napisał Anonim powyżej. Napisałam do Robyn zaraz po informacji od innego Anonima pod wymienionym w notce powyżej poście. I niestety usłyszałam słowa w stylu: "Jesteś zazdrosna", "czemu się ciskasz" itp. Więc trudno jest jednak dotrzeć do tej dziewczyny.
   Jeśli chodzi o sondy... To widzę w tym momencie dwa rozwiązania.
   1) Głosowanie właśnie przez komentarze na oddzielnym blogu, gdzie znajdowałyby się wszystkie sondy.
   2) Połączenie dotychczasowych sond tradycyjnych z tymi, w których będzie trzeba głosować przez komentarze.
   Niestety kochani, nie chce karać wszystkich, bo nie leży to w moim interesie. Ale boję się, że sytuacja się będzie powtarzać.
   Jednak jeśli chodzi o Sondę Czerwca, to zrobię pewnie tak jak większość z Was tutaj napisała. Zrobię nową z wyłączeniem bloga Robyn.
   Pozdrawiam

   Usuń
  8. Zgadzam się z Renfri. Trzeba wszystko na spokojnie wytłumaczyć. Może ona nie wiedziała, że jak napisze coś takiego na swoim tt to zostanie wykluczona z graficznego świata. Czy taki punkt jest gdzieś w regulaminie? Nasz mały światek powinien być otwarty dla wszystkich. A teraz reputacja tej biedulki została zmieszana z błotem. Zachowała się źle, ale wy takim zachowaniem nie jesteście lepsze. Obrażacie ją za plecami, a napisać na jej blogu to niełaska? I racja, aż strach się podpisać, bo zaraz polecą hejty.

   Usuń
  9. Napisałam na jej blogu krótki komentarz, w którym uwzględniłam + i -. Usunęła go ;)

   Usuń
 3. Przyznam, że szablony tej dziewczyny są nawet ładne, ale bardzo przypominają mi te stworzone przez Yass ;_;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ona jedzie po kodach Yass!

   Usuń
  2. Hahaha, jesteście śmieszni. Teraz szablony co drugiego grafika przypominają wam szablony Yass. Czyżbyście już zapomnieli sprawę Frustracji ;_;

   Usuń
 4. Zdaje się, że ktoś tu ma zmienne IP :D

  OdpowiedzUsuń
 5. http://graficzny-pudelek.blogspot.com/2014/06/building-newsy-tak-sie-robi-kariere.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Serio? Ludzie, spokojnie. To, że w tej sądzie ktoś przewyższa innych to nie powód, by usuwać sondy -.-. Oj, oj, chyba przesadzacie. Przecież sonda była sprawiedliwa. Bo ktoś oddał te głosy. Szczerze, przecież jeśli ktoś lubi jakiegoś graficznego bloga to na niego głosuje, tak? Może nawet nie znać reszty. Lubi tego i już. Oni lubią jej i już. Robicie niepotrzebną awanturę. Nie chcemy chyba niepotrzebnej awantury. Mam wrażenie, że ostatnio graficy rzucają się sobie do gardeł. Najpierw Frustracja teraz to. Grafika to pasja, a nie sprawa życia i śmierci. To niepoważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie!

   Usuń
  2. Podpisuję się pod tym.

   Usuń
  3. Też się z tym zgadzam.

   Usuń
 7. To ja teraz kochani zmienię temat. Wiem, że chcecie pozostać anonimowi... Ale jak pojawi się tu jeszcze jedna wypowiedź z "Anonima" to wyłączę tą opcję.
  Wybaczcie, ale skoro ma być to rzetelna rozmowa, to pasowałoby się chociaż jakoś podpisać. Eh...

  OdpowiedzUsuń
 8. A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie wiem dlaczego mieszacie Robin z błotem i zarzucacie jej to że kopiuje prace Yass a kto nie kopiuje? nie ma szablonarni żeby nie było chociaż detala podobnego do pracy Yass więc przestańcie się ciskać

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »