19 cze 2014

Wywiad z Selly

  
 (c) Selly, Zatsune Graphics

Na dzisiaj przygotowałam wywiad z Selly. Prowadzi bloga Zastune Graphic oraz współtworzy Wyimaginowaną Grafikę. Sądzę, że większość powinna ją kojarzyć ;) Zapraszam do czytania!
  

Alexandra Russo: Witaj Selly. Chciałabym abyś opowiedziała nam jak to było od początku. Co Cie skłoniło do grafiki komputerowej? Była to twoja własna inicjatywa? Czy może zrobiłaś to za sprawą rodziny albo znajomych?
Miałam kiedyś konto na forum poświęconym Vampire Diaries. Tam dziewczyny dodawały swoje prace, którymi byłam zachwycona, więc stwierdziłam, że też chcę porobić takie prace. Popytałam kilka osób i pobrałam na początek gimpa.
A: No dobrze sama grafika to jedno, a blog? Wcześniej tworzyłaś na Wyimaginowanej Grafice, więc skąd pomysł na założenie własnego bloga graficznego?
Chociaż mam blog prywatny, to na Wyimaginowanej Grafice tworze nadal. Pewnego grudniowego wieczoru nudziło mi się i wpadłam na pomysł ze stworzeniem Zatsune. Kompletny spontan.
A: Sama tworzysz nagłówki, szablony, sygnatury, ikony, jak również dużo dodatków graficznych. Czy są jakieś rodzaje grafiki które lubisz i w których czujesz się mniej na siłach?
Bardzo lubię tworzyć szablony. Może to dlatego, że można dodać do nich dużo elementów i zazwyczaj nie będzie to wyglądać strasznie. Zdecydowanie moją słabą stroną są tekstury i sygnatury. Strasznie trudno mi wszystko dopasować, szczególnie w tych pierwszych.
A: Tworzysz na jednym blogu nieprzerwanie od września, a na drugim od grudnia. Czy miałaś jakiś moment zwątpienia? Myślałaś kiedyś, że grafika nie jest jednak dla ciebie i powinnaś z tego zrezygnować?
Ogólnie grafiką zajmuje się od września 2012 roku, więc momenty zwątpienia były. W pewnym momencie porzuciłam grafikę na kilka miesięcy, ale potem otworzyłam Photoshopa, nauczyłam się robić szablony i postanowiłam spróbować na bloggerze.
A: A jak było z inspiracją? Wiemy, że czasem jej można jej nadużyć i stworzyć pracę bardzo podobną do pracy kogoś innego. Czy chciałaś kiedyś upodobnić się do jakiegoś grafika, czy od razu dążyłaś własnym torem?
Niektóre graficzki są dla mnie wzorem, ale nawet jeśli zdarzy mi się zrobić pracę podobną do czyjejś, pozostaje ona w zaciszu mojego komputera. Uważam, że każdy powinien znaleźć swój własny styl, a nie na siłę upodabniać się do kogoś.
A: To ile mniej więcej czasu zleciało, odkąd postawiłaś pierwsze kroki w graficznym świecie?
1 września 2012 roku zrobiłam pierwszą pracę, więc ponad półtorej roku.
A: Odchodząc od tematu grafiki- jakiś czas temu zawiesiłaś Świat zwiastunów, tworzysz na Wyspie Zwiastunów. Idąc prostym tokiem myślenia- potrafisz tworzyć zwiastuny. Powiedz nam czy jest to skomplikowane?
Tak, potrafię tworzyć zwiastuny. W zasadzie nie jest to bardzo trudne. Wystarczy trochę pomysły, wyobraźni i wyczucia muzyki i estetyki, czyli podobnie jak w grafice.
A: A poza grafiką, zwiastunami, masz jakieś hobby? Może sport, muzyka, gotowanie, czytanie… Jest coś do czego przywiązujesz szczególną wagę?
Na pewno bardzo ważny jest dla mnie teatr. Lubię także czytać i słuchać muzyki :)

Dziękuję za znalezienie czasu.
Podobało wam się?


2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy wywiad, fajnie się czytało :)
    Pozdrawiam <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie przeprowadzony wywiad, ciekawy i fajnie się go czyta. Jestem ciekawa, czy ze mną też kiedyś w przyszłości taki przeprowadzi :)
    Pozdrawiam! kropla-sztuki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »