8 cze 2014

Wywiad z Yassmine

(c) Yassmine

Witajcie! Jestem nową stażystą na KG i razem z Shandie będę przygotowywała wywiady. Mój nick na bloggerze to Alexandra Russo. Tworzę na jednym blogu graficznym. Moja osoba pewnie nie jest wam znana, jednak nie o mnie jest ten post. Dzisiaj nasza uwaga skupi się na Yassmine z terriblecrash!


Shandie: Witaj Yassmine. Chciałabym, abyś dzisiaj opowiedziała nam o Twoich początkach w blogsferze. Chodzi mi o jeszcze czasy onetowe.
To było tak dawno, iż dziwię się, że cokolwiek z tego pamiętam! Tak naprawdę do prowadzenia bloga graficznego zachęciła mnie dziewczyna z innego bloga, którą poznałam prowadząc na Onecie pamiętnik z obrazkami, nic szczególnego:) Blog graficzny, jaki później powstał, należał nie tylko do mnie, ale również do mojej siostry. Notki były potwornie długie i zawierały oprócz grafiki wiele innych rzeczy. Może właśnie przez to, że było tam dosłownie wszystko, stał się dość szybko popularny... Aż za bardzo. Było kilka osób (no, może więcej niż kilka), które wręcz obsesyjnie traktowały nas jak nie wiadomo kogo i wciąż byłyśmy zasypywane dziwnymi wiadomościami, więc go zamknęłyśmy. Tak odeszłam z pierwszego bloga graficznego. Brakowało mi jednak tworzenia. Po jakimś czasie założyłam innego bloga pod nowym nickiem "Yassmine", ale jak to ze stylem graficznym bywa - został rozpoznany praktycznie od razu i nie udało mi się ukryć przed niektórymi osobami:p Pozostało mi wtedy jedynie ignorować takie zachowania. Od tamtej pory blogosfera dojrzała i nie odczuwałam już później żadnych ataków ze strony pseudofanów, a wierz mi, naprawdę nie trawię obsesyjnych zachowań i aktów uwielbienia, bo jest to dla mnie niezrozumiałe - można obsesyjnie wielbić muzyków, aktorów, ale zwykłą dziewczynę prowadzącą głupiego bloga? Zdecydowanie nie jest to normalne:p Cieszę się, że zjawisko to się uspokoiło i że mogłam spokojnie tworzyć na tym drugim blogu, gdyż to właśnie dzięki temu, czego doświadczyłam podczas tworzenia tam zapragnęłam po tej całej onetowej rewolucji stawić czoła bloggerowi, mimo iż nie miałam zielonego pojęcia o kodowaniu i innych rzeczach związanych z funkcjonowaniem tutaj blogów. Tak się to zaczęło i dziś kontynuuję to wszystko na TC :)
Shandie: To w sumie ile zleciało czasu, odkąd zaczęłaś interesować się grafiką?
Właśnie leci mój 9 rok przygody z grafiką:p Dokładnie od pierwszych tworów minęło jakieś 8,5 roku.
Shandie: Jak to się stało, że cały czas pięłaś się w górę? Nigdy nie upadałaś, mimo iż na drodze stawało Ci wiele przeszkód. Między innymi chodzi mi o Jet.
Jeśli coś naprawdę kochasz to nie jesteś w stanie tego zostawić. Tak naprawdę tylko ludzie w najbliższym otoczeniu wiedzą, jak mi źle zwłaszcza teraz, kiedy od ponad miesiąca nie dodałam nic nowego z powodu nawału nauki. Bez tworzenia usycham, po prostu jest mi źle. Jeśli chodzi o Jet to myślę, że nie można tego zaliczyć do przeszkód. Przeszkodą jest np. teraz sesja czy moje potwornie kiepskie zdrowie, które się wcale nie poprawia, ale na pewno nie inne osoby w blogosferze :)
Shandie: Wiele osób zazdrości Ci talentu. Pewnie nie jedna graficzka chciałaby potrafić tak umiejętnie dobierać stocki, modelki, tekstury i łączyć to w całość. Już nie wspominam o tym, że sama tworzysz dodatki graficzne!
Cóż... Nie wiem czy tak jest, ale jeśli tak to mogę powiedzieć tylko tyle, iż mam nadzieję, że jest to zdrowa i motywująca do działania zazdrość i że nikt przez moje twory nie czuje się źle, bo tworzę po to, by sprawiać innym przyjemność, a nie przykrość:)
Alex Russo: Orientujesz się świetnie zarówno w css'ie i w HTML'u, tworzysz wspaniałe szablony, nagłówki i dodatki. Czy był kiedyś taki moment, że włączyłaś Photoshop'a, a nie miałaś żadnego pomysłu na wykonanie wyżej wymienionych rzeczy, moment, w którym nie miałaś kompletnie weny twórczej?
Nie. Brak weny twórczej przejawia się u mnie tym, że tworzę masę rzeczy, ale nie do końca mnie zadowalają. Wiele osób zwraca mi na to uwagę, że przesadzam i za dużo od siebie wymagam, ale ja po prostu taka jestem i to się nigdy nie zmieni. Właściwie nie powinno się tego nazywać brakiem weny twórczej, ale nie mam niczego innego, co mogłabym tak nazwać, bo szczerze to ja zawsze mam więcej pomysłów niż czasu na ich realizację, dlatego właśnie wciąż się one gromadzą, a przez ostatni miesiąc zrobiło się tego naprawdę sporo :p

Alex Russo: Ile czasu zajęło Ci wypracowanie swojego własnego stylu? Wiemy, że czasem jest to długa i kręta droga. Jak było w twoim przypadku?
W moim przypadku to się wytworzyło podczas prowadzenia pierwszego bloga graficznego z siostrą. Prowadziłyśmy go 2 lata i ten czas zadecydował o tym, że bez względu na to, ile razy zmieniłabym nick - prace zawsze zostałyby rozpoznane. To moim zdaniem jest właśnie mój styl :)
Alex Russo: À propos własnego stylu. Czasem początkujący graficy mają problem z jego odnalezieniem. Masz dla nich jakieś rady?
Czasem te najbardziej dziwne kształty, coś, co wydaje się bałaganem, jest artystycznym nieładem. Nie bójcie się kombinować i stawiajcie na maksimum elementów, których jeszcze nie było.
Alex Russo: Twój blog jest niekwestionowanym sukcesem. Czy myślałaś, że terriblecrash osiągnie go, gdy przyciskałaś pomarańczowy przycisk "Utwórz bloga"?
Nie i nawet nie miałam takich chęci, aby cokolwiek tu osiągnąć. Zresztą nawet nie wiem, czy jest sukcesem, bo to tylko blog z moimi dziwnymi tworami:p W każdym razie nie sądziłam, że tyle osób będzie do mnie zaglądało, komentowało i obserwowało TC. To miał być tylko pamiętnik pisany dla kilku osób, które po wielkiej rewolucji na Onecie już dawno przeprowadziły się na bloggera. To one mnie troszkę do tego nakłoniły, a samej grafiki miało być mało: jeden, maksymalnie dwa rodzaje grafiki na notkę. Jednak tworzenie wciąga potwornie i wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że z końcowego efektu tego bloga jako całości wszyscy odwiedzający i blogowi przyjaciele są zadowoleni :)
Dziękujemy za poświęcenie czasu i znalezienie go podczas zaliczeń :)
Chciałabym również przeprosić, że wywiad ukazuje się dopiero teraz, ale jak nam wiadomo Yass ma teraz wiele nauki, a ja sama otrzymałam odpowiedzi na pytania wczoraj, ale nie miałam dostępu do komputera.
Podobał wam się wywiad? Z kim chcielibyście następny?
Pozdrawiam,
Alexandra Russo :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »