30 lip 2014

Czytelniku... Nie mów mi co mam robić!

(c) Arcanum

     Na samym początku bardzo przepraszam za porę dodania posta! Byłby kilka godzin wcześniej, niestety u mnie (aktualnie okolice Mielna - tak, tego nad morzem) była paskudna burza i odłączyli nam prąd. Oczywiście próbowałam go sobie przynieść w wiaderku od sąsiada, ale... Imaginujcie sobie, to niesamowita sprawa... Nie udało się. Jestem za to pewna, że gdybym studiowała fizykę, to dałabym sobie z tym radę. 
Dobra, koniec z głupstwami!


     Mój dzisiejszy post przyszedł mi do głowy przy ostatnim napomknięciu o szacunku do Czytelnika i wkładaniu w każdą utworzoną pracę całego serca. W końcu, my - bloggerzy, możemy zarzekać się tak mocno, jak tylko chcemy, że nie potrzebujemy czytelników. Jednak prawda jest taka, iż właśnie tym blog różni się od innych sposobów publikacji, iż daje możliwość bezpośredniego kontaktu pomiędzy autorem a odbiorcą. Bez czytelników blog właściwie nie istnieje, dlatego szacunek do nich to dla mnie rzecz absolutnie podstawowa. I to na ogół jest jasne oraz oczywiste.

     Jednakże... Czymże byłaby blogosfera, gdyby pod tą lukrową fasadą pitu-pitu nie kryła się dusząca woń zgnilizny? Wiecie bardzo dobrze o czym mówię i tak szczerze, miedzy nami bloggerami, to uważam, że Wy - graficy macie w tej kwestii najbardziej przekichane. Bo poglądy i refleksje można wybronić dyskusją, opowiadanie dopracowanym stylem oraz językiem lub nietypową fabułą, ale grafikę?! Toż to tylko kwestia gustu, a ktoś szczwany może skrytykować grafika, bo... Ot. Nie podoba mu się cytrynowożółty kolor użyty do napisu w nagłówku.

     Będziecie dyskutować  gustach? No nie będziecie, bo to nie ma najmniejszego sensu! Ani nikt Was nie przekona o swoich racjach, ani Wy nikogo nie przekonacie o swoich, choćbyście byli graficznymi guru, po odpowiednich studiach na najlepszych światowych ASP, uznanymi w środowisku i postami wyświetlanymi w milionach.

     Wydaje mi się jednak, że nawet taki upierdliwy wrzód na tyłku nie jest jeszcze najgorszym typem czytelnika bloga graficznego. Według mnie najgorszym jest ten, który pisze pisze, że Wasze prace są cudowne i chcą byście też zrobili im własny szablon. Życzą sobie pięciokolumnowego układu na swojego bloga utrzymanego w kolorystyce ognistej czerwieni i szmaragdowej zieleni, a także w swej łaskawości dają zdjęcia tryliona postaci, przy których... No cóż. Emotikony mają znacznie lepszą rozdzielczość. "Aha. I żeby szablon był minimalistyczny". Czujecie to?

     Tak czy owak, podejmujecie to wyzwanie. Już ustaliliśmy, że jesteście twardzi, uparci i ambitni. Poświęcacie więc mnóstwo czasu na wywiązanie się z powierzonego zadania. Odkrywacie również, że wasza cierpliwość przy dopasowaniu odpowiednich odcieni podanych kolorów jest większa niż zasoby ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej, a ilością pomysłów wyrzuconych do kosza przy tym projekcie można wyścielić Madagaskar i jeszcze trochę. W końcu (mimo ciągłych komentarzy zniecierpliwionego czytelnika) dokonaliście niemożliwego - sprawiacie, że dobrze wygląda połączenie, które w zasadzie nie ma prawa dobrze wyglądać. Wrzucacie pracę na bloga z dziką satysfakcją oszukania przeznaczenia, by... Zamiast szczerego podziękowania przeczytać, że się nie podoba. Że kolory powinny być bardziej jaskrawe. Że nie użyliście wszystkich podesłanych postaci. A w ogóle, to Y (ostrzegałam przed tą literą!) robi dużo lepsze szablony.

     Nie wiem, jak Wy, ale ja po przeczytaniu takiego komentarza w zamian za moją poważną krawiwcę bardzo dogłębnie rozważałabym czy przekwaterowanie do pokoju z trzema pannami jest takie złe? I dopiero perspektywa spędzenia z nimi dwudziestu pięciu lat może, ale tylko może zatrzymałaby moją chęć dokonania bardzo krwawego mordu.

     Jakieś wnioski? Ja mam tylko jeden i w sumie odpowiedzieć musicie sobie na niego sami. Tylko uczciwie. Na ilu naprawdę sympatycznych ludzi komentujących i zaglądających na Waszego bloga zdarza się taki upierdliwiec? Ale w najgorszym przypadku? Jeden na dziesięciu? Jeden na dwudziestu? Jeden na stu? Trochę nędza z proporcją sił, a skoro tak – to znaczy, że według pozostałych swoje prace wykonujecie dobrze. Nie ma więc sensu reagować zbyt impulsywnie, czy pochopnie. 

A wy? Jak radzicie sobie z upierdliwymi czytelnikami?

6 komentarzy:

 1. uwielbiam ten post, jeju :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jej, ten post przypomniał mi sytuację z poprzednich dwóch dni. Kiedy zamawiający składa u mnie zamówienie zazwyczaj proszę go o mail, abym mogła się z nim skontaktować przed publikacją i ewentualnie dopiąć ostatnie szczegóły. Całkiem niedawno miałam właśnie podobną sytuację, gdzie w mailu zwrotnym dostałam około 50 zdjęć, do tego ze 3 obrazki przemalowane w paincie jak ma wyglądać układ szablonu, kody na kolory wyjęte z kosmosu, a co najlepsze (po dodaniu tych wszystkich instrukcji itp jak to ma to wyglądać) zamawiająca stwierdziła, że chce, aby szablon wyglądał jak jakiś tam na stronie. I jak tu zrobić z niemożliwego niemożliwe? Ba! Ona nawet podała mi jaką czcionką ma być ODPOWIEDNI gadżet!
  Po tygodniowym męczeniu się z szablonem, wyszukiwaniu kolejnych instrukcji na to, jak to wszystko zrobić i scalić w jedną spójną całość udało się! Byłam dumna i zachwycona i oczywiście wysłałam rzekomenj pani zamawiającej plik do analizy i co się okazało? Że zdjęcia, które wybrałam, promują 2 sezon, a nie trzeci. W ostatecznej mierze doszła do wniosku, że sama wykona nagłówek (w paincie) a resztą zajmę się ja. Grzecznie podziękowałam pannie za współpracę i poprosiłam, aby nie pisała do mnie więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdziwe, haha. :D
  W sumie nienawidzę jak ludzie piszą mi w wiadomościach "Hej, kocham twoje prace. Zrobisz mi szablon?" to dostaję nerwicy.
  Hah, kocham twoje posty. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. No wyjęłaś mi artykuł z ust dosłownie tak się czuje jak ktoś nie szanuje moich prac np zamówił ,a ,gdy ja mam już gotowy pisze iż odechciało mu się .Do d**py wtedy z taką robotą wtedy daje jako wolne ale aż mnie nosi ,że zamawiający pograł ze mną.

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »