30 lip 2014

Graficzne Gadki - kilka wskazówek

(c) Lady Spark - Graphic Rhythm

Hej. Artykuł co prawda miał pojawić się wczoraj, tak jak to zazwyczaj jest, ale miałem tak zabiegany dzień, że nie zdążyłem. Do dzisiejszego zaangażowałem trzy znane wam graficzki. Lizz Kaviste, Yassmine i Caudire, którym zadałem pytania, a mianowicie : Co najbardziej przydaje się w tworzeniu grafiki i Co jest najważniejsze. Poprosiłem także o kilka wskazówek. Więcej w rozwinięciu posta.


Yassmine 
Jeżeli dopiero chcesz zacząć tworzyć, potrzebujesz tak naprawdę wielu tekstur (nie będziesz przecież ćwiczyć bez przerwy na jednej i tej samej:p), jeszcze większej ilości zdjęć (różnych, niekoniecznie przedstawiających określone rzeczy) i sporej ilości koloryzacji. To jest absolutne minimum, które należy posiadać na samym początku. Oczywiście najlepsze są koloryzacje robione typowo pod konkretną pracę - wtedy najlepiej pasują, ale jeśli nie potrafisz stworzyć własnej to najlepiej dostosowywać te, które są udostępniane przez innych - dostosowywanie nie jest trudną rzeczą, wystarczy zmieniać krycie poszczególnych warstw. Polecam też używać do każdej pracy różnych tekstur (nie mówię tu o teksturach dekoracyjnych, które dodaje się najczęściej jako wykończenie pracy na Mnożeniu odwrotności, ale o teksturach tworzących pracę od samego początku). Jeśli w każdej pracy będą używane różne tekstury to każda kolejna będzie się bardzo różniła od poprzedniej i nie będzie monotonii:) Warto w ten sam sposób postępować ze zdjęciami. Z tego powodu najważniejsze jest to, aby wciąż zdobywać nowe materiały - tekstury i zdjęcia, bo koloryzację jeszcze można na szybko stworzyć samemu i jest ona często narzucana przez te dwa rodzaje dodatków:) Wiążą się z tym również inne korzyści - zdobyciu nowych zdjęć czy tektur zawsze towarzyszy nagły przypływ weny, z nowymi materiałami łatwiej jest stworzyć coś zupełnie nowego i odmiennego, dlatego tym bardziej warto często wybierać się na "łowy":)

Lizz Kaviste

Moim zdaniem przy tworzeniu grafiki najbardziej przydają się stocki. Banalne, wiem, jednak to na nich opiera się cała praca. I tu pewnie odezwie się kilka osób, które zwykle nie korzystają ze stocków, a z samych tekstur... Jednak pamiętajmy, że zdjęcie modelki też jest stockiem, jak i również spora część tekstur robiona jest ze stocków. To by było tyle, jeśli chodzi o takie bardziej fizyczne kwestie. Poza samymi materiałami, komputerem i odpowiednimi programami potrzeba jeszcze sporo cierpliwości, pomysłowości i chociaż odrobiny dobrego smaku. Nie powinniśmy robić prac na szybko, bo jaki to ma sens? Przy każdym szablonie czy nagłówku powinniśmy przysiąść dłuższą chwilę i zastanawiać się, czy wszystkie elementy naprawdę do niego pasują. Wiem, że nie zawsze jest to proste, ale zawsze powinniśmy starać się najbardziej, jak potrafimy.
Co jest najważniejsze? Chyba pasja. Myślę, że bez tego szybko stracilibyśmy zarówno ochotę na tworzenie prac, jak i pomysły. Natomiast pasja pcha nas ciągle do przodu, każe nam eksperymentować z grafiką i zabrania nam się poddawać.
Jedyną wskazówką, jaką mogłabym dać, jest to, aby się nigdy nie poddawać i przykładać się do wykonywanych prac oraz starać się aby były coraz lepsze.

Caudire
W tworzeniu grafiki według mnie najważniejszy jest pomysł i samozaparcie. Wiele razy zdarza się, że kompletnie nic mi nie wychodzi. W takich chwilach po prostu odechciewa się włączania photoshopa na dłuższy czas. Mimo wszystko jednak, po dłuższej lub krótszej przerwie otwiera się go ponownie i próbuje ponownie coś zrobić.
Nikt nie rodzi się z wrodzoną umiejętnością tworzenia prac graficznych, jest to pewnego rodzaju nauka - metodą prób i błędów. To, że z czasem prace wychodzą nam coraz lepsze zależy od wprawy w obsługiwaniu danego programu i tego, ile sami się nauczyliśmy zrobić. 

Na koniec dla was te same pytania. Piszcie w komentarzach co wy uważacie :D 

3 komentarze:

  1. Bardzo przydatny post, dziękuję bardzo! Właśnie niedawno zaczęłam się uczyć robić nagłówki, więc odpowiedzi Szabloniarek trochę mi pomogły ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rada Caudire najbardziej mi przypadła do gustu. :D
    Z Lizz i Yass nie we wszystkim się zgadzam. :)

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »