22 lip 2014

Kontynuując Graficzne Gadki

(c)Insolatte

Cześć. Jak wam leci ? Długi czas zastanawiałem się nad dzisiejszym artykułem i czytałem mój pierwszy tutaj i tam stworzyłem pewną serię, mianowicie 'Graficzne Gadki'. Miały to być artykuły dla rozluźnienia, nie koniecznie o grafice, o tym co nas gryzie i o tym o czym chcemy się dowiedzieć, no więc dzisiaj postanowiłem, że do tego typu artykułów wrócę. 
Dzisiaj powiemy sobie o tym co się dzieje na blogosferze, o różnych wydarzeniach o nowych pracach o modzie ? O nowych blogach. No więc zaczynamy.
Nowe Blogi
Zacznijmy może od nowo otwartych blogów, które zgłosiły się do naszego spisu. Od razu mówię, że wybrałem 5, patrzyłem po datach zgłoszeń. 


Na początek powiem, że wszystkie te blogi świetnie się zapowiadają i zachęcam do zaglądnięcia tam. Autorki bardzo się postarały jeśli chodzi o szablony główne, jest to świetnie dopasowana grafika i dobrze wykorzystany CSS. Graficzki na prawdę świetnie zaczęły. Oby tak dalej. 

Forum Graficzne

Niedawno ruszyło forum graficzne Graphic Today założone przez Insolatte z 94jellies. Forum jest naprawdę świetne. Zachęcający jest na pewno wygląd. Na GT jest wiele możliwości można tam szukać jak i wstawiać materiały do prac, brać udział w wyzwaniach, lepiej się poznać z innymi grafikami, można otrzymać pomoc, zobaczyć instrukcje, założyć własną galerię. Można tam nie tylko znaleźć grafikę ale także porozmawiać na różne tematy, jest tam możliwość dodania własnej poezji, opowiadań itp. wszystko czego potrzebujecie (moim zdaniem). Więc jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany/a to nie zwlekaj z tym. Korzystaj z Graphic Today.

(c) Yassmine

Miesiąc Tematyczny
Koniec Lipca zbliża się wielkimi krokami a to oznacza, że pora oddawać notki w ramach miesiąca tematycznego. Nie zapominajcie przeczytać ogłoszeń po prawej stronie, z lekka jest tam wszystko wytłumaczone.

Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć o minimaliźmie to możecie przeczytać jeden z moich artykułów, do którego link jest TUTAJ.Na dzisiaj koniec, w kolejnym artykule będę miał dla was coś fajnego (oczywiście jeśli to wyjdzie) i bardzo przydatnego. O i piszcie w komentarzach o czym chcielibyście porozmawiać. Przypominam o czym rozmowy były : Książki, Filmy, Odpoczynek, Historia z grafiką, Modna Grafika. Co byście jeszcze dodali ? Piszcie.

5 komentarzy:

 1. Możemy pogadać o swoich hobby niezwiązanych z grafiką?

  OdpowiedzUsuń
 2. Switch mordko! :D Dziękuję za polecenie forum!
  To miłe :* Na nowe Blogi pewnie sobie zaraz zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do tego, Switch. ^^

   Poza tym, hobby niezwiązane z grafiką jest dobrym pomysłem.

   Usuń
 3. Może porozmawiajmy o przyszłości związanej z grafiką. Czy znamy jakiś grafików? Czy warto wybrać się w przyszłości na taki kierunek studiów? Opłacalny / nieopłacalny? Jak bardzo różni się nasza, bloggerowa grafika od tej, z którą stykamy się na codzień. Whatever :D Coś w tym guście. Moja propozycja :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Switch, a może mały pościk o rozdzielczościach ekranów? Nie wiem, czy część nie zdaje sobie sprawy, czy może zdawać sobie nie chce, ale trzy najpopularniejsze rozdzielczości monitorów używane w Polsce to kolejno 1366x768, 1280x800 i 1280x1024. Ja co prawda korzystam w tej pierwszej, pod którą zapewne jest ustawiana większość szablonów, ale używam bocznego paska zadań (czyli dla przeglądarki zostaje jakieś 60px mniej na szerokości) i niektóre szablony albo się rozjeżdżają, albo pojawia się poziomy pasek na stronie - co niekoniecznie ładnie i profesjonalnie wygląda. Na szerokości 1280px robi się jeszcze gorzej. A jakby nie patrzeć, monitory o tej szerokości, w rankingach zwykle zajmują w sumie (biorąc pod uwagę różne wysokości) około 20% - co daje nam potencjalnie co piątego odwiedzajacego stronę.

  PS. Byłabym wdzięczna za usunięcie komentarza powyżej, poszedł nie z tego e-maila co powinien. (:

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »