23 lip 2014

Koszmar drugiego postu

(c) Ariana

Cześć wszystkim!

     Na początku bardzo dziękuję za tak ciepłe przyjęcie na łamach Katalogu Graficznego. Od postu z piątego czerwca tego roku, który był związany z problemami z sondą, mój felieton był najchętniej odwiedzanym i komentowanym postem. Za co naprawdę serdecznie dziękuję raz jeszcze. Niestety w związku z tak dobrym startem czeka mnie niewątpliwie wysoko postawiona poprzeczka Waszych oczekiwań co do kolejnych postów mojego autorstwa. Czy jej podołam? - Nie mam pojęcia. Wiem za to, że wielu z Was pamięta doskonale albo dopiero pozna to uczucie.     W końcu pierwszy post na blogu mało kiedy jest przypadkowy. Zwykle jego publikacji towarzyszą metry przygotowań i kilogramy godzin spędzonych na dopieszczaniu szczegółów. Debiut często jest naszą wizytówką i od tego, jak przebiegnie zwykle zależy dalszy rozwój naszego bloga i nas samych, jako autorów. Kiedy pójdzie źle - spoczko, nie ma to jak dobry motywator do dalszej pracy nad sobą (cały czas wisi nad nami topos nagłówkowych schodów), a czasami ktoś mądry zarzuci złotą radą, która odmieni nasze dotychczasowe podejście. Ale kiedy pójdzie dobrze...

     To wtedy stajesz przed obliczem Koszmaru Drugiego Postu. Możesz wtedy zrobić dwie rzeczy: a) obrosnąć w piórka i machnąć notę w stylu byleby było. Wtedy przygotuj się na falę ogólnego zawiedzenia i serię ataków pod tytułem Straciłeś swój indywidualizm, wzorujesz się na Y (przyzwyczaj się, jeszcze długo ta litera będzie prześladować grafików). I nie zapomnij nastawić się na utratę ledwo co zdobytych czytelników i obserwatorów w przeciągu mrugnięcia okiem. Z drugiej strony możesz też wybrać opcję b) napisać post jeszcze lepszy niż ten pierwszy. 

     Heh, łatwo napisać, ale co zrobić, kiedy najlepsze dotychczasowe pomysły zostały wykorzystane na samym starcie? A teraz w dodatku goni Czas Optymalnego Terminu dodania notki. Kiedy w ogóle gonią terminy? No i jeszcze większość z nas ma coś, co ukrywa pod tajemniczym stwierdzeniem życie prywatne i nie do końca ma ochotę ograniczać je na rzecz komputera. Co robić? CO ROBIĆ?!

     Po pierwsze - uspokój się. Działając pod presją możesz zacząć traktować blogosferę zbyt poważnie i ewentualne zawiedzenie jej kształtem może sprawić, że zmienisz się w internetowego trolla. Po drugie - zapamiętaj, by w przyszłości nigdy, ale to przenigdy nie obnażać się na wstępie ze swoich wszystkich zalet i umiejętności. Za łatwo można wtedy wziąć na siebie zbyt dużą ilość oczekiwań i spaść z piedestału. Po trzecie - poszukaj inspiracji. Ale broń Boże nie inspiruj się cudzymi blogami! Jak udowadniają nam anonimy, inspiracje bardzo łatwo można przemanipulować w kopiarstwo, a przecież zaczynanie bloga od gównoburzy jest dość słabe.

     Tik-tak, tik-tak, tik-tak... Czas Optymalnego Terminu goni. Zewsząd dobiegają Cię pytania o kolejną notkę, kolejne, fenomenalne dodatki. Ludzie spodziewają się czegoś wielkiego. Perspektywa zboczenia na drogę a) jest coraz bardziej kusząca. Niektórzy już zaczynają się łamać. Ale nie Ty. Ty jesteś twardy i uparty. W pierwszej kolejności wyrobienie sobie marki, w drugiej ogólny komfort. Robi się coraz bardziej krytycznie, a zapisanych roboczych postach panuje pustka i pajęczyny.

     To właściwie jest również ten moment, kiedy zaczyna się przeklinanie na sam pomysł założenia bloga. Pojawiają się niewygodne pytanie w stylu Po co mi to wszystko było? albo A może by jednak usunąć go? Zaczynasz też wierzyć w słowa ludzi, którzy powtarzają Ci na okrągło, że po prostu do niczego się nie nadajesz. Masakra! Zwierzyłbyś się komuś, ale tak naprawdę mało kto z twoich bliskich pojmuje fenomen blogowania. 

     Nadciągnął nieubłaganie Czas Optymalnego Terminu... I nic się nie stało. O dziwo, nikt nie umarł z racji nieprzygotowywania posta od tygodnia, a nawet jeśli, to nie zostałeś o tym powiadomiony. Jakby tego było mało przychodzi również pewne kapryśne babsko, zwane w pewnych kręgach weną i przykuwa cię do kompa na cały dzień. Wieczorem Ty wrzucasz post, z którego jesteś zadowolony, mając pewność, że był lepszy od pierwszego, a ja mam materiał na felieton. Na całe szczęście dopiero za jakiś czas dotrze do nas, jak beznadziejne mieliśmy początki.

5 komentarzy:

 1. Zgadzam się z tobą i życzę ci wiele sukcesów w Katalogu Grafików bo twój felieton o trollach był cudowny uśmiałam się do łez .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * w katalogu graficznym :p

   Usuń
  2. Bleachowa przepraszam byłam zamyślona ale dzięki iż mi zwróciłaś uwagę.

   Usuń
 2. Super felieton! Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, chciałabym dodać ogłoszenie ;)
  "Serdecznie zapraszam na I urodziny Arcanum Quieti ( link - http://arcanum-quieti.blogspot.com/ ) A w sumie rok i prawie dwa miesiące. W poście urodzinowym nie obędzie się bez dużej ilości dodatków. Serdecznie zapraszam.
  Link do buttonu - http://funkyimg.com/i/JC3F.png
  Z góry dziękuję ;3

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »