21 lip 2014

Przegląd bloga: starved-souls

(c) Ariana

Cześć i czołem! Obiecałam, że wyjątkowo zajmę się w przeprowadzeniem przeglądu bloga. W związku z tym dostałam wolną rękę przy wybieraniu strony, którą wybiorę, dlatego na kogo wypadnie, na tego bęc! Mój wybór padł na starved-souls autorstwa Ariany, na który trafiłam kilka dni temu przy okazji szukania sygnatury do mojego kolejnego felietonu. 


Blog powstał 14-go kwietnia tego roku i od tego czasu pojawiło się na nim siedemnaście postów pełnych graficznych dodatków. Na pierwszy rzut oka wygląda trochę niepozornie, ale im więcej przejrzy się jej prac, to (powtórzę sama siebie, a co!) zaczyna przypominać sklep z butami. Nagle chcesz mieć wszystkoTo, co wyróżniło Arianę na tle innych blogów i sprawiło, ze jej prace zapadły mi w pamięć, to odważne łączenie kształtów. Bardzo trudną sztuką jest łączenie krągłości z kątami, miękkości z ostrością, której nie wszyscy potrafią podołać. Moim zdaniem to najmocniejsza strona jej prac. 


Ponadto szablony jej autorstwa mają niezwykle pomysłowo wykorzystany CSS, którego obecność nie jest zwykłym "naciapaniem" wszelkich możliwych do osiągnięcia efektów. Wszystko jest przejrzyste, schludne i szata graficzna nie odciąga od treści bloga, umożliwiając łatwe jej odczytanie. 

Wspominałam już o świetnym łączeniu kolorków? 

Kolejna sygnatura z bardzo dopracowaną kompozycją pracy, która mimo swojej monochromatyczności przyciąga wzrok. 

Mimo oczywistego złamania zasad kadrowania zdjęć ikony wyglądają bardzo dobrze - myślę, że to zasługa ich minimalizmu. Nie są zasypane mnóstwem elementów, dzięki czemu wyglądają świetnie. 

A na końcu truskawka na torcie - jedna z moich ulubionych prac, która zawiera całą esencję prac Ariany. Począwszy od połączenia ostrego trójkąta z zaokrąglonymi, przez świetną kompozycję pracy z subtelnym światłocieniem po kolorki, które przełamują jednolitość sygnatury. Naprawdę podobają mi się. 

Generalnie przeglądnęłam dotychczas większość blogów w katalogu i nie ma co ukrywać, że nie wszystkie zapadły mi w pamięć. Jednak te, które już to zrobiły są jednocześnie tymi, które z ręką na sercu mogę polecić każdemu. I myślę, że starved-souls jest jednym z nich. 

9 komentarzy:

 1. a ja się zastanawiam, w sumie nie tylko ja..., skąd nagle moda na schody? czemu nie windy tylko schody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I have no idea... i w dodatku rozprzestrzenia się jak moda na kredyty grupowe, których też totalnie nie rozumiem.

   Usuń
  2. Myślę, że ta moda przyszła z tego samego miejsca co dodawanie zegarów do nagłówków, które to teraz są trochę passé ;)

   Usuń
  3. To ja już chyba wolę zegarki... je na upartego, można podciągnąć pod każdą tematykę bloga - upływający czas dotyczy każdego. A schody? Co symbolizują schody?

   Usuń
  4. Schody symbolizują trudności, wchodzenie na wyższy poziom, rozwój... W sumie też pasują do blogowania, zwłaszcza graficznego, kiedy każda praca rozwija nasze umiejętności =)

   Usuń
  5. Z tym że szablony przeważnie tworzymy dla innych, a nie dla siebie - więc jako tako nasz osobisty rozwój nic nie ma do ich tematyki.

   Usuń
  6. Przyznaję, że do mojego opowiadania schody bardzo pasują :D Za to słabo pasują kwiatki, które też są wszędzie. Zegarków nie cierpię.
   Bardzo spodobały mi się szablony i nagłówek. Bardzo fajne kolory :D

   Usuń
 2. Pierwsza i ostatnia sygnaturka - mistrzostwo!

  OdpowiedzUsuń
 3. :')
  Dziękuję za przegląd Starved Souls. Jak już pisałam, jestem w szoku, że się tu znalazłam :O
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »