15 lip 2014

Styl

(c) Prettysmilex
Hej w dzisiejszym artykule powiemy sobie o tym  co to jest styl, z czym wam się to kojarzy ? A na koniec zabawa, która będzie polegała na odgadnięciu czyj to styl. Zapraszam do rozwinięcia posta.

Na początek damy sobie cytat z mądrej cioci wikipedii. 

Styl - to zespół cech formalnych pozwalający przyporządkować dzieło do określonej epoki, nurtu w kulturze lub twórcy. Style odnoszą się zazwyczaj do ogółu zjawisk typowych w danym czasie i znajdują odzwierciedlenie nie tylko w dziełach sztuki, architekturze, malarstwie, literaturze, rzeźbie czy muzyce, ale także w przedmiotach użytkowych i modzie.

Kilka pytań dla was. Odpowiedzi dajcie w komentarzu :D A w kolejnym artykule wszystko sobie podsumujemy.

Z czym kojarzy ci się słowo Styl ?
Jak według Ciebie łatwo rozpoznać styl ?
Czy według Ciebie każdy ma swój własny styl ?

A teraz zabawa. W komentarzach napiszcie czyje są to prace, proszę żebyście się zastanowili - nie wchodźcie na blogi i nie szukajcie :) Haha. Osoby, których prac użyłem, proszę o nie dawanie yy 'Spojlerów' ;D 


7 komentarzy:

 1. Grrrr, nie kojarzę, czyja jest ta przedostatnia >.<

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozpoznałam tylko drugą Insolatte i ostatnią Rinne, bo resztę według mnie mogła zrobić jakaś połowa grafików, gdyż nie wyróżniają się niczym szczególnym. Dlatego według mnie każdy ma swój styl, ale niektóre są tak do siebie podobne, że nie sposób rozpoznać czyja to praca.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Yasminne :3 2. Insolatte! 3. Widziałam, ale nie mogę sobie przypomnieć xD 4. Słiczuś 5. Rinne !
  Styl łatwo rozpoznać po... tak na prawdę po wszystkim. Niektórzy lubią wymyślne napisy, a inni nie. Niektórzy lubią dużą ilość stocków, inni ograniczają się do tekstur. Jedni dbają o kontury, inni wolą wszystko dokładnie wtapiać. Ale nie - nie każdy ma swój styl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 Należy do Nielivki bodajże :D

   Usuń
  2. EJ XD Yassmine*
   (Jaka literówka. Czo za wsztyd)

   Usuń
 4. Styl, nie każdy ma swój styl! Mi się wydaje, że styl to coś, co odróżnia grafika od innych. Coś co daje mu niepowtarzalność, znak rozpoznawczy. Pewnie dlatego każdy dąży do własnego stylu, a jak go znajdzie to można go nazwać porządnym, zasłużonym, honorowym grafikiem :D
  Bo styl to nie jest coś co można ściągnąć, kupić, ukraść. Styl przychodzi sam i trzeba go poczuć. Z tego co zauważyłam, zazwyczaj jest jakieś kilka osób, które znalazło własny styl i ciągnie się za nimi armia osób podążających tym stylem. Oby tego było coraz mniej, bo potrzeba trochę "inności" :)))))
  Ja jeszcze nie poczułam swojego stylu. Wydaje mi się, że to tak szybko nie przychodzi. Chyba, że styl puka do drzwi szczęściarzy, wybrańców. :D Ja takim nie jestem :D hahah

  Btw. Notka super, oby więcej takich ;)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... pierwsza Yass (chyba), druga na bank Insolatte, trójka Nelivki, czwarta... nie wiem xD Ostatnia na pewno Rinne.
  A jesli chodzi o wlasny styl... No cóż teraz dużo graficzek myśli, że jeśli będą robić grafikę w taki sposób jak znana graficzka to się wybiją. Ale przecież wybić można się tylko oryginalnymi pracami, bo druga np. Yass nikogo nie zachwyci.
  Zgadzam się - notka wyszła na prawdę fajnie :-)
  Pozdrawiam! xx
  Latte

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »