10 lip 2014

Wywiad z Tiny Fox

(c)Tiny Fox

Cześć! Witam Was w kolejny piękny (przynajmniej u mnie) wakacyjny dzień. Wakacje trwają już prawie dwa tygodnie, a do mnie jakoś nadal to nie dociera xd A z zupełnie innej beczki- niedługo kończę staż na KG. Jakikolwiek będzie werdykt, chciałam podziękować Kass za tą szansę i za mile spędzony czas z załogą. Ale dość już o mnie! Na dzisiaj przygotowałam wywiad z Tiny Fox, z bloga Graphic Foxes. Zapraszam do czytania!


Alexandra Russo: Witaj Tiny. Jedna z pierwszych myśli, które przychodzą mi do głowy, gdy wchodzę na twój blog to „czemu lisy?”. Nie wydaje mi się aby były za bardzo popularne w graficznym świecie. Zdradzisz nam czemu akurat one?
Te zwierzątka zawładnęły mną od momentu wielkiej popularności piosenki "The Fox" braci Ylvis. Zastanawiałam się wtedy co jest w tym takiego fajnego i z ciekawości odnalazłam filmik w internecie. Zakochałam się w niej, bo jest w pewnym sensie dziwna, a ja lubię takie klimaty. Jakiś czas po tym moja przyjaciółka zaczęła mówić na mnie "Lis", właściwie do teraz nie wiem dlaczego. Tak zrodziła się moja wielka miłość do tych rudych stworzeń i przeniosło to przeniosło się również na bloga :).
A: Dobrze. To teraz pytanie podstawowe- co Cie skłoniło do zajęcia się grafiką i założenia bloga?
Zainteresowałam się grafiką, kiedy to pewnego dnia przeglądałam YouTube'a. Odnalazłam kilka poradników o robieniu szablonów i od razu pomyślałam, że w zasadzie też mogłabym spróbować. Poćwiczyłam trochę i stwierdziłam, że to bardzo przyjemne zajęcie, wciągnęłam się prawie natychmiast. Po jakimś czasie, kiedy coś zaczęło mi już trochę wychodzić, pomyślałam o założeniu bloga. Zawsze w pewien sposób irytowało mnie to, że niektóre szablonarnie działają na zasadzie "wybiorę jedno, dwa zamówienia pod notką, resztę zignoruję". Oczywiście rozumiem, że szabloniarki mogą nie mieć czasu na robienie dziesiątek prac. Postanowiłam założyć bloga graficznego na którym nie zignoruję żadnego zamówienia. Chcę uszczęśliwiać ludzi przynajmniej takim małym gestem jakim jest zrobienie dla nich szablonu.
A: To ile w sumie zajmujesz się grafiką?
Bardzo krótko, myślę, że coś ponad trzy miesiące.
A: Wykonujesz głównie zamówienia, jednak tworzysz też wolne prace. Czym się wtedy inspirujesz? Muzyką? Może filmami?
Głównie muzyką. Słucham jej bardzo dużo i czasami wyłapuję chociażby krótki fragment, kilka słów, które już tworzą w mojej głowie obraz szablonu. Co do filmów, to znacznie rzadziej, chociaż czasami one też potrafią zainspirować.
A: Skoro jesteśmy przy muzyce to powiedz jakiej muzyki na ogół słuchasz?
Tak się składa, że słucham wszystkiego. Dosłownie wszystkiego. Z każdego gatunku znajdę chociażby jedną piosenkę, która mi się spodoba. Najwięcej słucham pop'u, co chyba nie jest dziwne, skoro dolatuje do nas ze wszystkich możliwych stron.
A: A jak jest z filmami? Jakie są twoje ulubione gatunki? Masz jakiś ulubiony, który byś poleciła znajomym?
Dramaty, kocham, kocham, kocham dramaty. Jestem totalną pesymistką i uwielbiam filmy, które całe przepłakuje. To raczej nie jest gatunek dla każdego, chyba, że ktoś ma taką dziwną naturę jak ja. Niedawno zobaczyłam "Modlitwy za Bobby'ego: - naprawdę cudowny film, a za niedługo mam zamiar wybrać się do kina na "Gwiazd naszych wina". Znowu będę mogła popłakać :').
A:  Wracając do grafiki. Masz czasem problem z tworzeniem, taką blokadę twórczą?
W mojej krótkiej "karierze" graficzki jeszcze mi się nie przydarzyła, ale tak jak z moim pisaniem - na pewno będę jeszcze kiedyś ją miała. I to nie raz.
A: Dziękuję za poświęcenie czasu i odpowiedzenie na pytania.

 Również dziękuje. Bardzo mile zaskoczyła mnie propozycja udziału w wywiadzie :).

Z kim chcielibyście kolejny wywiad? Macie jakieś propozycje?
Dziękuję za uwagę i, mam nadzieję, do napisania :)

1 komentarz:

  1. Świetny wywiad, bardzo ciekawy i fajnie sie czytało :)
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »