12 paź 2014

Przegląd Bloga Szablon Caffee cz.2

 
 (c)Hayley/Szablon Caffee

Hej, cześć i czołem! Jak wam minął tydzień? U mnie nawet znośnie, prócz jakiś mało ważnych sytuacji w szkole. Dziś (jak obiecałam) mam dla was ocenione prace Hayley z bloga Szablon Caffee. Jak już pisałam w poprzednim przeglądzie - blog ten został założony przez Jane, a Hayley dołączyła do niego. Po więcej informacji możecie udać się prosto na tego bloga. Zapraszam do oglądania i czytania!


 A więc na pierwszy ogień pójdzie sygnaturka z góry:

Natx: Niestety nie zdążyłam dowiedzieć się ile Hayley tworzy grafikę, więc nie będę się do tego odwoływać. Sygnaturka jest całkiem w porządku. Może nie jest jakąś nie wiadomo jak wielką rewelacją, ale wyróżnia się. Napis, który jest w prawym górnym rogu zmieniła bym albo kolor, albo położenie, ponieważ kiepsko go widać. Oraz kwiatki, które są źle wycięte i psują efekt pracy.
Ocena ogólna: 6/10.

 Natx: Hm... no więc tak... postać jest źle wycięta. Między innymi na brodzie postaci widać stock z oknami. Nie zbyt dobrze to wygląda. Napis również jest mało widoczny, tak więc warto by go zmienić lub przenieść w inne miejsce.
Ocena ogólna: 6/10.

 Natx: Postać zdecydowanie za bardzo wyróżnia się w całej pracy. Według mnie jest to chyba najsłabsza z prac, które wybrałam do przeglądu. Nie chcę absolutnie robić tutaj nikomu przykrości. Po prostu warto by popracować nad dobieraniem kolorów w pracy oraz wtapianiem samych postaci. A napis OUR kompletnie nie pasuje kolorem do reszty.
Ocena ogólna: 5/10.

  Natx: Opinia podobna do poprzedniej pracy. Postacie  kiepsko wycięte i wtopione, oraz napis też nie najlepszy. Myślę jednak, że Hayley ma potencjał, tylko po prostu musi się nieco rozwinąć. Im więcej ćwiczeń, tym jest się lepszym. Wiem to z własnego doświadczenia ;)
Ocena ogólna: 6/10.

 Natx: Ta praca jest 'inna', ale na prawdę ładna. Jak już wspomniałam poprawiła bym wtopienie i wycięcie postaci. Napis również, ale praca na prawdę ciekawa.
Ocena ogólna:7/10.

 Natx: Ciekawe, ciekawe nie powiem. Troszkę może przesadzone ze stockami, ale coraz lepiej. Napis też jeszcze nie idealny, ale na pewno lepszy.
Ocena ogólna: 8/10.

 Natx: Gdybym miała wybrać najlepszą pracę Hayley, to ta na pewno by nią była. Oprócz uwag, które pisałam do poprzednich prac (wycięcie/wtopienie postaci i napis) wszystko raczej jest ok. Bardzo podoba mi się koloryzacja użyta do tej pracy.
Ocena ogólna: 9,5/10.

 Natx: Ta praca również jest ciekawa, z tym, że napis źle umiejscowiony - ten na dole. Ogólnie chyba bym go zmieniła. Szczególnie czcionkę. Koloryzacja całkiem fajna.
Ocena ogólna: 8/10.

 Natx: Fajna praca, ale nie pasuje mi wtopienie stocku w prawym dolnym rogu oraz postać z żółtą spódnicą. Ale to moja opinia. Napis coraz lepszy, ale zmieniłabym kolor :)
Ocena ogólna: 8,5/10.

Natx:  Źle dobrane postacie. Najbardziej do tej pracy pasuje ta na pierwszym planie. Ta na drugim już nie koniecznie. W każdym razie jeszcze pozostaje ten duży napis, który jest bardzo ciężki do zobaczenia. A co jakby go robić innym kolorem?
Ocena ogólna: 6/10.

No więc to na dziś tyle. Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi za tak surowe oceny prac Hayley, a szczególnie sama graficzka. Po prostu wystawiam swoją opinie. Każdy ma prawo się z nią nie zgodzić, tak więc śmiało piszcie w komentarzach, co wy macie do powiedzenia na temat tych prac. Oczywiście jak zauważyliście wybrałam ich stosunkowo mało. Nie potrafię podać konkretnego powodu - tak jakoś wyszło.
A teraz do wszystkich grafików:
Pamiętajcie, aby nie zawsze brać całą krytykę do siebie. Ważne jest to, żeby prace przede wszystkim podobały się wam. A krytykę przyjmujcie z pewnym dystansem.
To na tyle. Pozdrawiam!
Do zobaczenia za tydzień!
Natx!

2 komentarze:

  1. Uważam, że dostałam i tak za wysokie noty od ciebie :) Prac jest mało, ponieważ mało ich stworzyłam- pod koniec czerwca zepsuł mi się komputer i odkryłam, że mój PS jest już niezdatny do użytku :( Niestety, mimo, że całkiem nieźle bawiłam się z grafiką, będę musiała ją zostawić, niemniej jednak dziękuję za obiektywną ocenę, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ależ nie ma za co. Rozumiem. Szkoda, że zostawiasz grafikę. Przykro mi :/ Pozdrawiam! Trzymaj się :3

      Usuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »