6 lis 2014

Wywiad z Agusią__

(c) Agusia__, Rose Perdu

Witajcie! Z góry przepraszam za późną porę, ale no... kwestia nauki braku czasu i innych takich spraw. Nie przedłużając, zapraszam do czytania!
A: Witaj Agusia__. Dziś zacznę od innego pytania niż zwykle, mianowicie- co u Ciebie? Czy Ciebie jak niektóre osoby nowy rok akademicki bardzo przygniótł obowiązkami?
Witam. U mnie dobrze, a co do roku akademickiego to bardzo przygniótł mnie obowiązkami. Minął miesiąc, a ja już mam dosyć studiów. 
A: Dobrze, teraz co nieco odnośnie grafiki. Co lub kto zmotywował Cie do tworzenia?
To się zaczęło jak prowadziłam jednego ze swoich pierwszych blogów. Gdy wchodziłam na inne blogi widziałam przepiękne nagłówki i pewnego dnia postanowiłam sama coś spróbować zrobić.
A: Więc ile czasu minęło od wykonania twojej pierwszej pacy graficznej?
Szczerze mówiąc to nie pamiętam kiedy zrobiłam swoją pierwszą pracę graficzną. To mógł być 2008 lub 2009 rok.
A: Co Cie inspiruje? Skąd bierzesz pomysły na prace?
Inspiruje mnie wiele rzeczy: muzyka, seriale, filmy, ale także inni graficy. Gdy widzę jakąś piękną pracę to w mojej głowie pojawia się myśl: "ćwiczysz, aby robić grafikę na coraz wyższym poziomie." To nie jest inspiracja w takim stylu, że widzę jakąś pracę i muszę zrobić taką samą. Z pomysłami jest różnie, raz same wychodzą podczas pracy, czasem po prostu coś sobie umyślę i próbuję zrobić tak jak sobie to wyobrażałam (co często nie wychodzi), a czasem usłyszę jakiś fragment piosenki i już wiem jak wyglądać ma dana grafika.
A: Skoro o tym mowa- jaką tematykę lubisz najbardziej?
Chyba nie mam jednej ulubionej tematyki. To całkowicie zależy od mojego humoru. Chociaż najbardziej lubię robić grafikę z czymś, co znam np. z postaciami z seriali, które oglądam - wtedy wiem jakie stocki najbardziej będą pasować, jakie kolory.
A: Czy wykonywanie szablonów sprawia Ci wiele trudności?
Oj tak i to bardzo. Ja i Css się nie lubimy. Zrobienie jednego szablonu zajmuje i bardzo dużo czasu, dlatego tak mało ich wykonuję. Nie mam też cierpliwości do tego. Już pare razy mój laptop o malo co nie wylądował za oknem i to przez to, że coś mi z css nie wychodziło. 
A: Czy jakaś z twoich prac zapadła Ci mocniej w pamięci? Jeśli tak to dlaczego?

Jest taka jedna, może i nie jest najpiękniejsza, ale mi się ona ciągle podoba. To ta

Dodałam ją na deviantarta 2 lata temu i bardzo się ona spodobała innym użytkownikom DA. To był dla mnie pewnego rodzaju przełom. Pierwszy raz tylu osobom spodobała się moja grafika. Ta praca na zawsze pozostanie w moim sercu.
A: I ostatnie pytanie- skąd pomysł na nazwę bloga "Rose Perdu"
Parę lat temu, gdy zakładałam bloga, zastanawiałam się nad nazwą, a że akurat miałam fazę na francuski to pomyślałam o tym języku. Wtedy moim ulubionym kwiatem była róża. I tak powstała nazwa Rose Perdu czyli Zagubiona róża.
 Dziękuję za poświęcenie czasu :)

Macie jakieś propozycje?
Jaką osóbkę chcielibyście lepiej poznać?
Jestem otwarta na wszelkie propozycje :)
Do następnego <3

3 komentarze:

  1. Fajny wywiwadzik. ;3
    "Co lub kot zmotywował Cię do tworzenia". Kotek, na pewno kotek! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój blog już aktywny pozdrawiam :)
    http://bleeding-through.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »