13 sty 2015

Przegląd dodatków graficznych

(c) Ariana, Starved Souls

Witajcie kochani! Tym razem się chyba nie spóźnię z przeglądem. Postanowiłam go napisać wcześniej, a potem go ewentualnie uzupełnić :) (W efekcie udało mi się skończyć notkę już o wiele wcześniej i w efekcie jest ona wręcz zaplanowana :D jestem dumna >D)
 Niestety dzisiaj troszkę ubogo w porównaniu z ostatnim przeglądem, ale zrozummy nasze graficzki ;)
Nie będę Was zawalać moimi pustymi słowami o bzdurach, bo chyba Wam się to nie podoba (aww, czego ja dla Was nie zrobię)... Powiem tylko, że śnieg mi w mieście stopniał i przez to w malutkim stopniu humor mi się poprawił :D (brrr, nie lubię śniegu, stąd to wszystko).
Także nie przedłużam, zapraszam na przegląd.


Koloryzacje:

(c) Miki, Graphic Mess
Taka lekka zmiana kolorów bardzo mi się podoba. Przetransformowanie granatu na fiolet to często dobre posunięcie. Podoba mi się w tej koloryzacji również wzmocnienie czerwieni - zawsze to bardzo lubię. I może nie tylko ja...


(c) Dakota, Blood Bonds
Koloryzacja nadaje większego nasycenia kolorów i rozświetla obrazek. Moim zdaniem ta dobrze się zgra z inną, dzięki swoim właściwościom.


(c) Dakota, Blood Bonds
Sama nazwa i okładka koloryzacji jest ciekawa :D ale akurat tutaj spotykamy się z niecodzienną zmianą jasnych kolorów na ciemne. Ta koloryzacja przyda się każdemu, kto zechce osiągnąć niespotykany, oryginalny efekt.


(c) Selly, Zatsune Graphics
Może i koloryzacja pozbawia obrazek pierwotnych kolorów, ale daje mu zupełnie nowe. Używając tej koloryzacji można ominąć osobne nakładanie pędzlem odpowiednich plamek, co wiele osób robi ;)Pliki PSD:

(c) Lotus, Follow the Flame
Muszę przyznać, że ten nagłówek, do którego jest to PSD jest prześliczny! A co za tym idzie - takie PSD to idealna pomoc do nauki - mam nadzieję, że każdemu uczącemu się pomoże on w stworzeniu równie wspaniałego nagłówka.


(c) Ariana, Starved Souls
A tutaj spotykamy się z niecodziennym plikiem PSD, a mianowicie ilustrującym wykonanie prostej tekstury. W blogosferze nie tylko tworzy się nagłówki, sygnatury itp, ale i również dodatki graficzne, którym ogólnie jest ten post poświęcony. Mam nadzieję, że komuś uda się przy pomocy tego PSD stworzyć wspaniałe tekstury. Może i nawet umieszczę je w kolejnej notce! ;)Tutoriale:

(c) Ariana, Starved Souls
Tym razem tradycyjny tutorial na teksturę, którą przedstawia plik PSD, który umieściłam nieco wyżej.Speedarty:

(c) Azulmez, Natt Liv
Jak mam zwyczaj zawsze mówić - przydatny i w nauce i w zapełnieniu chwili nudy (chociaż kreatywni ludzie - graficy - się nie nudzą) ;)Paczki:

(c) Caudire, Maudlaisy
A tu mamy coś specjalnego! Oto paczka przygotowana przez Caudire dla jej obserwatorów. Wręcz bogactwo.  Można tam znaleźć specjalne pliki PSD do nauki dla początkujących oczywiście, koloryzacje, których użycia nie muszę tłumaczyć. Poza tym paczka zawiera stocki, których nigdy dość i jeszcze tekstury, które też warto posiadać nawet w nadmiarze. Jestem pewna, e wielu z czytelników obserwuje tak genialnego bloga, jak Maudlaisy.Stocki:

(c) Rosesylla, Natt Liv

(c) Madzia D., Szablono Sfera

(c) Ariana, Starved Souls

(c) Martyna Piętka, Leprokonus

Stocki dla zasady. Ich nigdy nie jest za wiele, a z doświadczenia wiem, jak czasami często dobrać je do grafiki, by nagłówek miał przysłowiowe ręce i nogi. Także.. porzekadło "Co za dużo, to niezdrowo" tutaj się nie sprawdza ;)Na dzisiaj to tyle, niestety w tym tygodniu zostało opublikowanych znacznie mniej notek, niż podczas przerwy świątecznej, a wnioski z tego nasuwają się same. Mimo wszystko mam nadzieję że przegląd Wam się podoba i zapraszam do komentowania. A w tej chwili ja żegnam Was i zapraszam za tydzień ;)

3 komentarze:

 1. Nie wiem dokładnie gdzie napisać, ale chciałabym przenieść Szablon caffee do blogów prywatnych. Przepraszam za problem ;x

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie znóóów za dużo emotek.
  Czasem używasz ich nawet zamiast kropek - nie wiem dlaczego. ;D

  Ta koloryzacja od Selly rozwala system - jest po prostu genialna.
  Bardzo ładne wybrałaś prace do przeglądu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za umieszczenie moich stocków w przeglądzie. Ogólnie przegląd jest bardzo ładny.
  Bardzo bym prosiła o to że gdy będziecie umieszczać moje prace nie podpisywać ich imieniem i nazwiskiem tylko nickiem Desari.

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »