24 mar 2015

Przegląd dodatków graficznych

(c) Desari, Leprokonus
Witajcie graficy! Co tam u Was? Cieszycie się z tej wiosny, którą mamy za oknami? Ja bardzo! Ale to nie jedyny powód mojej radości. Zdobyłam 5 dobrych ocen z matematyki i zostało mi raptem... 14 dni chodzenia do szkoły, a potem "tylko" 8 egzaminów i WOLNE. Zastanawiałam się z bratem, czy nie zrobić sobie roku przerwy od nauki. Starsi graficy, co byście poradzili?
Dobra, porzućmy moją kwestię. Zajmijmy się grafiką. Dzisiaj w przeglądzie znalazło się: 6 paczek tekstur, 5 koloryzacji, 3 pliki PSD, 1 tutorial, 2 speedarty, 5 paczek stocków. Zapraszam!


Tekstury:


(c) Nat x, Lost Souls Graphics
Elementy tej tekstury są na prawdę bardzo dobrze wtopione, tworzą spójną całość. Poza tym tekstura ma ciekawe kolory, a tym samym wszystkie te zalety traktują o wyjątkowości tej paczki.


(c) Scar, Scargraf
Mimo, iż tekstury na pierwszy rzut oka nie wydają się ciekawe, to mogę przysiąc, że przy tworzeniu grafiki mogą się okazać wręcz niezastąpionym elementem. Piękno tkwi w prostocie.


(c) Rosesylla, Violainess
Doskonałe tekstury, moim zdaniem. Mają taki niepowtarzalny wygląd, kolory dobrze ze sobą współgrają. Każde elementy tutaj użyte, nawet te najmniejsze dodają tutaj uroku.


(c) Korneliaaa, Anpir Art
 Tekstury są na prawdę ładne. Korneliaaa po raz kolejny się postarała. Pomimo tego, że na całej powierzchni tego obrazka przeważa jeden motyw kwiatowy, to tekstury wcale nie są nudne.


(c) Yassmine, Terrible Crash
Prawdziwie mistrzostwo! Połączyć tak wiele elementów w tak spójną całość! Tekstury są typowo wiosenne i pasują do rodzącej się za oknem wiosny. Wystarczy spojrzeć, a już wprowadzają mnie w ciepły, przyjemny klimat.


(c) PrettySmilex
No i w końcu tektury na ikony. Moim zdaniem najlepsze na podkład, czyli wyśmienicie sprawdzą się w roli tła. Ich zaletą jest to, że są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.


Koloryzacje:
(c) Desari, Leprokonus
Pozwolę sobie opisać wszystkie powyższe koloryzacje w jednym ciągu ;) Pierwsza i trzecia z powyższych koloryzacji spodobały mi się bardzo ze względu na rudy i fioletowy, świetne połączenie, moim zdaniem, takie ciepłe. Zaś środkowa koloryzacja jest iście intrygująca z powodu ostrej zmiany kolorów. Bardzo podoba mi się ta podmiana niebieskiego na czerwień. Desari ze wszystkim zmierzyła się wyśmienicie!

(c) Dakota, Blood Bonds
Moim zdaniem bardzo ciekawa koloryzacja, świetna transformacja kolorów! Z pewnością przyda się do takich klimatycznych prac z mocnym akcentem ;)


(c) Lotus, Follow the Flame
Lotus tutaj stworzyła coś wspaniałego. Dwukolorowe koloryzacje to jedne z moich ulubionych, także obok tej nie mogłam przejść obojętnie. Bardzo podoba mi się połączenie kolorów, szczególnie ten odcień zielonego.


Pliki PSD:
(c) Lotus, Follow the Flame
Pliki PSD do nauki, przedstawiają blenda od najmniejszego kroku do polecenia "zapisz jako...". Najlepsze instrukcje.


Tutoriale:


(c) Yassmine, Terrible Crash
W tej formie instrukcje też są dobre. Zwracają uwagę na to, jakich narzędzi powinno się używać.


Speedarty:(c) Misao, Natt Liv
Speedarty pokazują, w jaki sposób wszystko ze sobą połączyć i jak wygląda wizualnie proces tworzenia nagłówka.


Stocki:


(c) Breath, Diaphanerose

(c) PrettySmilex

(c) Paranoid, Young Gunzz

(c) Lotus, Follow the Flame

(c) Dakota, Blood Bonds
Stocki to niezbędny element przy tworzeniu grafiki, więc uważam, że warto je pobierać. Na pewno większość z nich nam się przyda.

No dobrze, to dzisiaj byłoby na tyle. Nam nadzieję, że Wam się podobało, że z czegoś skorzystaliście. A teraz żegnam Was i do następnego tygodnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »