22 kwi 2015

Przegląd dodatków graficznych

(c) Yassmine, Terrible Crash
Cześć kochani! Zdaję sobie sprawę z tego, że już zapomnieliście o czymś takim, jak przegląd dodatków graficznych. Tak dawno mnie nie było, ale to niestety to nie było zależne ode mnie, bo ja chętnie bym poleżała w łóżku z laptopem, zamiast zajmować się obowiązkami. Na szczęście od piątku generalnie nie chodzę do szkoły, a cały weekend poświęciłam praktycznie tylko na sen.Nie wiem, czy nie poproszę kogoś o zastępstwo w przeglądach na czas moich matur. Może przejdę w system składania notki dzień po dniu, kawałek po kawałku.
A wracając do przeglądu, to dzisiaj jest na prawdę obszerny, bo zawiera wszystko, co wpadło mi w oko od początku miesiąca, enjoy.

Tekstury:


(c) Natx, Lost Souls

(c) Scar, Scargraf

(c) Jane, Szablon Caffee
(c) Invisible, Unfaithful Heaven

(c) Ariana, Starved Souls

(c) Hope, Tie Shianna

(c) Yassmine, Terrible Crash
Pozwolę sobie skomentować wszystkie tekstury w kilku zdaniach, bez wystukiwania zbędnych znaków. Graficzki oczarowały nas tutaj wspaniałym pomysłem na tekstury przede wszystkim. Na prawdę jestem pełna podziwu dla nich z tego powodu, bo sama niejednokrotnie próbowałam zrobić teksturę, a wychodziło mi jakieś badziewie. Szczególnie podoba mi się wtapianie w tekstury figur geometrycznych i wszelakich wzorków.

Koloryzacje:

(c) Lotus, Follow the Flame
Lotus wspaniale dobiera kolory przy tworzeniu koloryzacji. Bardzo lubię koloryzacje "dwukolorowe", Dają one bardzo ciekawy efekt na  pracach, o którym już z pewnością się przekonaliście. 


(c) Ariana, Starved Souls
Ariana świetnie zmienia kolory na całkiem inne, nietuzinkowe barwy, które nadają pracom innego, świeżego wyglądu. Wspaniale!

(c) Jane, Szablon Caffee
W koloryzacji Jane spodobało mi się połączenie dwóch zimnych kolorów, hmmm, wygląda to świetnie, prawda?

(c) Caudire, Maudlaisy
Caudire również się popisała tutaj! A chodzi przede wszystkim o "dwukolorowe" koloryzacje, które ostatnio tak bardo skradły moje serce. Wszystkie barwy powyżej bardzo dobrze do siebie pasują.

(c) Nat x, Unfaithful Heaven
Nat x dodała w koloryzacji wiele słonecznego blasku, używając go na pracach można stworzyć na prawdę przyjemne prace, które przypominają o tym, że już niedługo będziemy mogli wygrzewać się w słońcu na plażach ;)

(c) Dreidre, Engraving Greys
Dreidre zastosowała tutaj genialne połączenie piaskowego beżu i mocnego indygo. Coś bardzo oryginalnego i bardzo dobrego.


(c) Invisible, Unfaithful Heaven
Te koloryzacje chyba nikogo nie dziwą w tym przeglądzie, z wielu wspaniałych, jakie Invisible wykonała na 100 notkę na Unfaithful Heaven wybrałam te najbardziej ciekawe. W każdej z nich poruszyło mnie genialne połączenie kolorów i całkowita zmiana gamy barw w poniektórych. Baś jest na prawdę bardzo zdolną osobą! 

(c) Hope, Tie Shianna
Lekka i ładna koloryzacja, bez przesady i drastycznych zmian kolorów też może być ładna, i w tej chwili własnie się natknęliście na takową. Hope delikatnie podkreśliła tutaj kolory i to też się ceni!

(c) Nat x, Lost Souls
Dodanie odrobiny jaskrawości kolorom to jest to! Koloryzacja zastępuje grzebanie w suwakach i ustawianie dobrych parametrów, nie zmienia ona zbytnio kolorystyki, i moim zdaniem jest niezwykle przydatna.

Pliki PSD:
(c) Lotus, Follow the Flame

(c) Scar, Starved Souls
(c) Azulmez, Unfaithful Heaven


(c) Dreidre, Engraving Greys
(c) Ariana, Starved Souls
Kilka plików PSD, które najlepiej pomagają w nauce sztuki tworzenia grafiki, polecam dla początkujących grafików pobranie ich i prześledzenie warstw.


Speedarty:(c) Mrs. Punk, Gallery Gold
Speedarty również polecam, to jest kolejna część pomocy edukacyjnych, w których widzimy też, jakich narzędzi używają nasi graficy przy tworzeniu swoich prac.


Paczki dodatków:


(c) Unfaithful Heaven


(c) Caudire, Maudlaisy

(c) Ariana, Starved Souls

(c) Yassmine, Terrible Crash
Wszystkie z tych paczek zawierają super niespodzianki przygotowane dla obserwatorów powyższych blogów. Bardzo miłe wynagrodzenie dla stałych bywalców ;)


Stocki:


(c) Breath, Diaphanerose


(c) Lotus, Follow the Flame


(c) Invisible, Unfaithful Heaven

(c) Azulmez, Unfaithful Heaven
Kilka paczuszek stocków, które jak zawsze przydadzą się przy tworzeniu grafiki, wart pobrać. Nigdy nie wiemy, co nam się może przydać :D

To na dzisiaj byłoby tyle, mam nadzieję, że wytrwałości do końca i nie jesteście źli za taki pobieżny opis wszystkiego, ale stwierdziłam, że tak jest lepiej i dla Was i dla mnie, bo pewnie i tak nikt nie czytał tych moich wypocin pod każdą z "657483456945" prac, jakie zwykły się pojawiać w przeglądach. Do zobaczenia być może we wtorek ;)

2 komentarze:

  1. Dziękuję za wyróżnienie mojej koloryzacji. <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo za wyróżnienie moich tekstur oraz koloryzacji :) nie sposób wybrać faworyta, dlatego gratuluję wszystkim stworzenia takich cudeniek ^^ pozdrawiam :) :)

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »