20 lip 2015

#IV Błędy? To nie dla mnie! – DLACZEGO I CZEMU?

(c) Desari

Każdy z nas na początku zadawał sobie i innym te 8 nieszczęsnych pytań:

1. DLACZEGO mój blog ma tak mało wyświetleń?
2. CZEMU nikt nie skomentował mojej nowej notki?
3. Co to jest ten katalog? Po co mi on?
4. Zgłosiłam się do katalogu/spisu/zbioru czegoś tam, CZEMU nie został jeszcze tam dodany?
5. Poprosiłam o dodanie ogłoszenia. DLACZEGO nie zostało opublikowane?
6. Moja praca nie znalazła się w przeglądzie tygodnia! CZEEMUU?!
7. Dostałam negatywne opinie na temat mojego bloga/pracy. DLACZEEGO?
8. Jeśli faktycznie robię coś źle, to co mam robić żeby było dobrze?

Dzisiaj podejmę się tego wyzwania i postaram się odpowiedzieć na nie, gdyż sama długo nie mogłam znaleźć DOBRYCH odpowiedzi.

1. Ano dlatego, że takich blogów jest sto pierdyliardów i nie każdy od razu wie o jego istnieniu. Nie każdy z nudów wklepie w wyszukiwarce superhipermegaturbopłaszczgraficznyblog.blogspot.com i akurat trafi na twoją stronę :)
2. Skoro nikt nie wie jeszcze o istnieniu twojego graficznego kącika, to w jaki sposób miałby niby skomentować twoją notkę? A jeśli faktycznie jestem farciarą i trafiłam na niego, ale nie podoba mi się jego treść, po prostu tego nie komentuję, bo nie lubię wyrażać negatywnych opinii. Jednak to już od charakteru zależy.
3. Jeśli chcesz w jakiś sposób wypromować swojego bloga graficznego, zajrzyj na nasz katalog, który skupia się przede wszystkim na tym. Twoje prace mogą zostać wyróżnione w przeglądach, a twoja osoba może dostać nawet tytuł Najlepszego Grafika danego roku.
4. Każda osoba z naszej redakcji ma inne zadanie. Bez sensu jest codziennie dodawać do spisu blogów po jednym linku, skoro jutro dojdą dwa kolejne. Lepiej jest poczekać trochę, aż się nazbiera kilka zgłoszeń. Tym bardziej, że grzebanie w kodach nie każdy lubi. Nie będę wspominać już o życiu prywatnym. A jednak. Ups?
5. Odpowiedź będzie podobnie brzmieć jak powyżej. Są wakacje, dużo osób lubi jeździć nad jezioro na kilka dni, pod namiot, czy po prostu grillować do białego rana, a potem odsypiać ;)
6. Dziecinne pytanie, prosta odpowiedź. Nie jest zbyt dobra. Niestety, każdy ma swoje własne kryteria oceny prac, czy innych rzeczy. Na szczęście problem rozwiązany – można nominować prace do przeglądów.
7. Może zamieściłeś tam treść, która kogoś obraziła lub popełniłeś jeden z błędów, które będę w najbliższym czasie opisywać. Jednak pamiętaj – przyjmuj tylko uzasadnione uwagi.
8. Na to pytanie również mogłabym odpowiadać i odpowiadać. Jednak stwierdziłam, że poświęcę na to osobną notkę. W skrócie powiem tylko, że jeśli tylko masz, korzystaj z okazji, by doskonalić swoje umiejętności – nie tylko graficzne. Bierz udział w konkursach, proś o rady, przyjmuj na klatę uwagi i poprawiaj co tylko się da. Zwracaj uwagę na ortografię i zachowuj się jak na człowieka przystało. To chyba tyle.

Nie wiem, co jeszcze mogę napisać. Chciałam po prostu odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania w komentarzach i na czacie. I uzasadnić swoje wypowiedzi oczywiście.
Ten artykuł taki trochę nijaki, ale nie miałam pojęcia o czym dzisiaj napisać.
Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej własnej opinii na ten temat.
Do następnego poniedziałku!

1 komentarz:

  1. Nie rozumiem ludzi, którzy tak narzekają. Wiem, że czasem ciężko jest wchodzić na swojego bloga, a tam jeden/dwa komentarze, gdy we wcześniej było 13, ale od czegoś trzeba zacząć. Początki zawsze są trudne.

    OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »