20 gru 2015

Święta & Grafika

Witajcie!
Święta zbliżają się wielkimi krokami, nieprawdaż? Wpadłam na pomysł, żeby popytać grafików, jak wyglądają u nich święta, czy wpływają one na ich grafikę, jeśli tak to w jaki sposób i dlaczego. Bardzo dziękuję osobom, które wypowiedziały się na ten temat! Zapraszam do czytania!

Alexxa, Dark Graphic
U mnie Święta przebiegają dość normalnie. Zazwyczaj nie ma mnie w domu przez pierwsze dwa dni, więc nie mam dostępu do komputera  co za tym idzie nie robię żadnych grafik, ani nic. Za to po Świętach nie mam najmniejszej ochoty siedzieć przed kompem. Taki Świąteczny leń mnie łapie i zazwyczaj śpię do 12 i jem to co zostało ze Świąt. Podsumowując: to (świąteczny) cud jeżeli w czasie Świąt siądę do kompa i coś zrobię :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tiny Fox, Graphic Foxes
Więc tak: Nie za bardzo przygotowuję się do świąt, to raczej "wychodzi samo z siebie". Trudno nie wkręcić się w klimat, kiedy to mama co chwilę przywozi jakieś magiczne, świąteczne rzeczy, od przypraw do herbaty, po świecące choineczki. Jedyne, co tak naprawdę robię, to sprzątanie mojego pokoju. Raz, czy tam dwa razy do roku musi być w nim chociaż trochę porządku :'). Co do grafiki, to strasznie rozleniwiam się w tym okresie. Po prostu zazwyczaj mi się nie chce. Próbuję robić jakieś świąteczne rzeczy, ale w "sezonowych" pracach jestem okropnie słaba i zawsze wychodzi mi jakiś brzydki zlepek losowych stocków :I. Ostatnio też zwyczajnie nie mam na to czasu, bo albo muszę bawić się w Dzieciątko (Odpowiednik Mikołaja, tylko, że w postaci małego Jezusa, który przynosi prezenty pod choinkę, może ktoś z was nie wie, to raczej taki śląski akcent) i biegać po rynku szukając prezentów dla rodziny, albo pomagać w przygotowaniach. No, więc raczej graficznych świąt w tym roku znowu mieć nie będę :')
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Każde święta spędzam w stosunkowo małym gronie rodziny, lecz mimo to atmosfera jest wręcz wspaniała. Wszyscy z radością dzielimy się opłtkiem składając życzenia. Może nie mamy dwunastu tradycyjnych potraw na stole, ale zawsze jest mnóstwo pyszności. Po kolacji zabieramy się za prezenty, które ustawione pod ślicznie ozdobioną choinką czekają na otworzenie. Cała ta atmosfera pozytywnie wpływa na mnie, a w związku z tym na moją grafikę. Myślę, że w tym okresie najłatwiej przychodzi mi tworzenie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

monika4451, Wolfiegee 
Niestety święta mają dla mnie osobiście tylko znaczenie pod względem wolnego i możliwości spania do południa. Nigdy nie odbierałam ich pod względem religijnym, co tylko z wiekiem się pogłębiło... Z drugiej strony mam wspaniałą mamę, która dba o prawdziwą Wigilię. 12 potraw, ubieranie choinki, symboliczne prezenty i wspólnie spędzony czas. To świetne. :) Szkoda że nie może zapewnić mi śniegu... ^^ Graficznie? 
Mam więcej czasu na to hobby. Ale nie kieruję się nastrojem świątecznym w swoich pracach.
Wolę poświęcić dodatkowe godziny na dopieszczanie swoich pomysłów i próbowanie nowych rzeczy. 
Według mnie, tematyczne prace sprawiają najwięcej trudności. Otwieram photoshopa i nagle.. pustka. Zupełnie nie wiem co wyskrobać! Wolę robić wszystko.. przypadkowo. Wtedy wychodzą (chyba) najfajniejsze prace. Święta.. w tym roku w ogóle ich nie czuję. Mówię wam, to wszystko przez brak śniegu!

A jak wyglądają u was święta, drodzy czytelnicy?
Czy widać, że mają jakiś wpływ na grafików?
Co sami graficy o tym sądzą?
Czekam na wasze opinie!

3 komentarze:

 1. U mnie święta wyglądają dość zwykle , Najpierw przeszukujemy net odnośnie prezentów ,a i tak kupujemy coś na miejscu .A zakupy różnie czasem wcześniej coś się już kupi ,a i tak te najważniejsze na ostatnią chwilę.

  W tym roku cóż chyba ten brak śniegu osłabił moją twórczość ale miejmy nadzieję iż przed nowym rokiem coś się wystrzeli jeszcze.

  Natomiast co sądzę o grafikach .Zawsze zazdroszczę nieco innym talentu i czasem dziwie się czemu czasem tu trafiają moje prace na przeglądy jak są lepsze .

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym zamieścić ogłoszenie o następującej treści:
  Link do zdjęcia nad tekstem: http://i.imgur.com/RkYeVP5.png
  Imagination of Scath powraca z nowymi pomysłami! Serdecznie zapraszam na Imagination (zalinkowane - http://imagination-of-scath.blogspot.com/ )

  Prosiłabym także o przeniesienie mojego bloga z kategorii "Zawieszone" do "Blogów prywatnych".
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »