28 sty 2016

Taka sytuacja... - Tekstury

Witam wszystkich w kolejnym poście z serii "Taka sytuacja... - czyli co dalej, gdy nie wiesz?". Dzisiaj zajmiemy się teksturami, a głównie tym jak czasami ciężko jest je dobrać do pracy.
Każdy z nas spotkał się z taką sytuacją:
Mamy już wybraną modelkę, ciekawe stocki, koloryzacje, ale nie mamy zielonego pojęcia jaką teksturę dać na początek. No właśnie. Co wtedy?
I z takim oto pytaniem dzisiaj zwracam się do moich gości. Oprócz tego, dowiecie się również, jakich tekstur przeważnie używają zapytane graficzki.
Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią notki!


Osobiście, jako graficzka i obserwator grafikosfery, muszę przyznać, że tekstury, to naprawdę ważna część wszelakich prac. Czy są one widoczne w mniejszym stopniu czy też nie - i tak widnieją gdzieś na pliku. Są różne sposoby na wykorzystywanie ich. Niektórzy nakładają jedną bądź kilka tekstur na początek na pracę, a inni zaczynają od stocków lub modelek i dopiero na to wszystko je kładą. To wszystko zależy od stylu, upodobań i innych czynników, jednakże w obu podanych przeze mnie sytuacjach może pojawić się chwila, w której nie pasuje nam do pracy żadna tekstura i jesteśmy lekko podirytowani, zdenerwowani. Nie należy się jednak martwić, bo zdarza się to dosłownie każdemu. Dlatego też powstał między innymi ten artykuł. By w jakiś sposób doradzić innym grafikom w takich sytuacjach.

(c) Lotus/follow-the-flame

Moim pierwszym gościem, który wypowie się o używaniu tekstur jest Lotus.
A oto moje pytania do niej i jej odpowiedzi:
1. Czym kierujesz się w wybieraniu tekstur w pracach?
Zwykłym przypadkiem! Na ogół, zależy to także od rodzaju pracy jaką chcę zrobić - jeśli mam na myśli coś stockowego wybieram tekstury, które są zrobione ze stocków, natomiast jeśli coś z pngsami itp. wtedy sięgam po tzw. Simple textures.
2. Z jakich tekstur najczęściej korzystasz?
Hm trudno powiedzieć, sięgam po tekstury od Yassmine, Anusi, Carllonki, Evelyn ale także coraz częściej po swoje własne. Nie mogę także obyć się bez tych od so-ghislaine czy accio-glow.
3. Co robisz w sytuacji, gdy żadna z tekstur nie pasuje do pracy?

Staram się szukać tak długo jak coś znajdę, ewentualnie robię coś swojego, albo sklejam jakąś wielką teksturę nakładając na siebie inne, dopóki nie jestem zadowolona z efektu. Jeśli to praca z pngsami, zdarza mi się także po prostu zamalować tło i zrobić zwykły jednokolorowy podkład i zakończyć walkę z texturami. Bywa oczywiście i tak, że irytacja sięga zenitu i w takim wypadku po prostu robię wszystko od nowa.

(c)Tiny Fox/graphic foxes

Jak mówiłam - każdemu zdarzają się chwile, w których ciężko jest coś wykombinować. Moim zdaniem sposób, jaki przedstawiła Lotus jest dosyć ciekawy i na pewno warto go wypróbować! A co takiego o teksturach powie nam kolejny gość, którym jest Tiny Fox? Zobaczcie sami:
1. Jak wszyscy wiemy, twoją specjalnością jest używanie landscape'ów jako tekstur. Skąd pomysł na wykorzystanie ich jako tło?
Nie jestem do końca pewna jak to się stało, ale pewnie jest to po prostu najzwyklejszą konsekwencją faktu, iż nie przepadałam nigdy za "normalnymi" teksturami i nie byłam zbyt dobra w ich wykorzystywaniu. Potrzebowałam powiewu świeżości. Zobaczyłam jakieś góry, czy może las w folderze... i sobie wkleiłam :I.
2. Jakich tekstur, oprócz wyżej wymienionych, najczęściej używasz?
Najczęściej stosuję tekstury świetlne, które są moim życiem, miłością i koniecznością w niemal każdej pracy. Tak poza nimi, to sama nie wiem, czasem sklejam sobie tło z losowych stocków, które tworzą coś w rodzaju tekstury. Zdarza się też, że maluję je sobie sama.
3. Czy zdarzają ci się sytuacje, w których nie możesz dopasować tekstur?
Oczywiście, że się zdarzają, ale nie jest to tak kolosalny problem jak chociażby dobór stocków. Zazwyczaj udaje mi się go zażegnać w kilka chwil c:  

(c)prettysmilex

No cóż... każdy radzi sobie na swój własny sposób, prawda? Ja osobiście mogę wszystkim grafikom polecić metodę prób i błędów. Zawsze przepatruje wszystkie tekstury, a gdy już naprawdę nie mogę nic dopasować - zamykam pracę i robię na drugi dzień od nowa. Czasami człowiek jest już na tyle zmęczony, że nie warto się dodatkowo denerwować takimi bzdetami. Poza tym, kto wie, może kolejnego dnia wpadnie nam do głowy pomysł, który przebije wszystko i zamieni naszą pracę w prawdziwe dzieło sztuki?

Mam nadzieję, że ten artykuł się komuś przyda i pomoże w trudnej chwili.
Dziękuję bardzo Lotus i Tiny Fox, że znalazły dla mnie czas i pomogły w tworzeniu tego postu!
Pozdrawiam serdecznie!
Forain

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »