31 lip 2016

Podsumowanie miesiąca #5

Cześć kochani!
Jest to już piąte podsumowanie miesiąca. Tym razem obejmuję ono miesiąc lipiec, ale i... troszkę dłuższy okres. Dlaczego? Za chwilę się o tym przekonacie.
Nie przedłużając już dalej, przejdźmy do głównej części tego posta.


(c) Allesa & Zaula - graphics-temptation


Cóż to była za impreza
01.07.2016 imprezę graficzną urządziła Lotus na swoim blogu follow-the-flame. Autorka świętowała 2-gie urodziny swojego bloga. Natomiast 13.07.2016 dziewczyny z panda-graphics zorganizowały imprezę z okazji 4 imienin szabloniarni! Na blogu weathered-soul w dniu 30.07.2016, odbyła się imprezę graficzną z okazji pierwszych 50 obserwatorów.

(c) Konstelacja - unfaithful-heaven

Zapowiedzi przed... imprezowe!
W najbliższym miesiącu imprezę graficzną organizuje:
(c) Elmo - rebeka-r5

Pożegnania nadszedł czas...
Dołączyłam do Katalogu Graficznego początkowo tylko jako pomoc dla bleachowej. Było to 24 stycznia 2014 roku. Tak więc spędziłam tutaj 2 i pół roku. Momentami brakowało mi już sił, momentami cierpliwości, ale byłam. Ale właśnie dzisiaj przypada mi "przyjemność" pożegnania się z Wami w imieniu załogi Katalogu Graficznego.
Pierwsza notka pojawiła się 28.06.2013, po tym jak pierwotny Katalog Graficzny został przez kogoś usunięty. Przez pewien czas w naszym linku widniało o kilka "yyyy" więcej.
Przez ten czas w załodze przebywało bardzo dużo osób. Kiedy bleachowa była główna administratorką w załodze znajdowały się:
 • bleachowa
 • Sheere
 • Slayerowa
 • Cyzia
 • Renfri
 • berly
 • Shalis
 • aissha
 • Natalia Oreo
 • Zoe
 • Augustyna
Natomiast, kiedy bleachowa przekazała Katalog mi, czyli kass, w naszej załodze pojawili się:
 • Candy
 • Olciia99
 • Invisible
 • Switch
 • Mind
 • Alex S.
 • Jelly
 • Alexandra Ruso
 • KotCheshire
 • Victim
 • Rinne
A skład załogi jaki widnieje podczas zamykania Katalogu jest następujący:
 • Forain
 • Trve Sezam
 • Zielony Kociak
 • Desari
 • Shandie
 • kass
Na łamach Katalogu Graficznego pojawiły się szablony główne od takich graficzek jak:
 • Yassmine
 • Dunst
 • Carlton
 • Rinne
W sumie opublikowanych zostało 668 notek, z tą 669. A w tym pojawiło się:
 • 134 Przeglądów Tygodnia
 • 49 Artykułów
 • 40 Przeglądów dodatków graficznych
 • 32 Przeglądy blogów
 • 25 wywiadów

Z tego miejsca chciałabym podziękować przede wszystkim Shandie za to, że zajmowała się Katalogiem, gdy ja nie miałam na to czasu. Dziękuję dziewczynom za ich poświęcony wolny czas, za pasję i energię jaką wkładały w prowadzenie Katalogu. Dziękuję Wam wszystkim, którzy zaglądaliście na Katalog Graficzny dodając nam tym samym zapału do dalszego pisania. Dziękuję za wszystkie komentarze. Za każdą krytykę i obiektywną opinię.
Żegnajcie.

10 komentarzy:

 1. Ale... jak to?
  Serio, nadal mam nadzieję, że to żart, bo trudno mi uwierzyć, że to koniec Katalogu... Strasznie mi przykro z tego powodu:( Ale skoro decyzja zapadła, to moje żale nic nie zrobią. W każdym razie, dziękuję całej załodze, bo każda z Was ciężko pracowała, żeby blog funkcjonował ♥ Nie wiem, co tu jeszcze napisać, więc chyba czas się pożegnać... Uściski dla każdej z Was, pa! ♥

  Alessa

  OdpowiedzUsuń
 2. Co? Kilka razy czytałam ten post z myślą, że może coś ominęłam. Jest mi smutno z tego powodu. Bardzo lubiłam ten katalog :( Nic też nie wskazywało na to, że Katalog zostanie zamknięty. Wciąż jestem w szoku. Można znać powód? Naprawdę żadna z redaktorek nie może już dodawać? Za bardzo tego nie rozumiem...
  Mam nadzieję, że to jednak żart i Katalog Graficzny wciąż będzie funkcjonować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wait what? Zamykacie? Nie, to musi być żart.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadal nie wierzę w to co przeczytałam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę, powiedzcie że to żart :'(. Nie mogę w to uwierzyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. co? Nie można po prosu komuś oddać ten katalog, by on wciąż funkcjonował?

  OdpowiedzUsuń
 7. No właśnie, może któraś z współautorek mogłaby dalej prowadzić katalog. Nie mogę w to uwierzyć, przecież było tak wiele zmian, niedawno wprowadzonych na katalogu, ranking, szablon i wgl cala działalność. A teraz niespodziewane zamknięcie, tak trochę bez powodu. Naprawdę mam nadzieję, że jakoś to się wyjaśni i katalog nadal będzie działał.

  OdpowiedzUsuń
 8. Milo, Korelacjo - uznałyśmy, że skoro nikt do tej pory nie chciał dołączyć do naszej załogi, by współtworzyć katalog, to z pewnością nie znajdzie się nikt kto chciałby go przejąć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nie znalazł się nikt, kto chciałby go prowadzić w dokładnie takiej formie, w jakiej funkcjonuje on teraz. A raczej... funkcjonował? Biorąc pod uwagę ilość obowiązków (nałożoną na siebie dobrowolnie przez ekipę poprzez mnogość akcji, które chciała prowadzić) i ilość czasu, które faktycznie mogła na to poświęcać - ja się wcale nie dziwię. Skoro stara ekipa nie dała rady, nowa osoba - samotnie czy nie - pewnie też by lekko nie miała. Ale być może znalazłby się ktoś, kto miałby na Katalog jakiś nowy pomysł i w nowej, nieco zmienionej odsłonie poprowadziłby go całkiem nieźle.

   Usuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »