19 lip 2016

Przegląd bloga

Witam wszystkich! Dzisiaj w serii przeglądów blogów pojawiam się ja. Taka mała zamiana, ale tylko jednorazowa ^^ By stworzyć dzisiejszą notkę przyjrzałam się dokładniej blogowi naszej znanej i podziwianej Lotus - Follow the Flame. Znalazłam tam tyle perełek, że gdybym dała je wszystkie, to ta notka by się nie kończyła. Bardzo trudno było mi wybrać ok. 10 prac z danej kategorii, ale jakoś dałam radę.

A teraz zapraszam na obejrzenie tego, co zestawiłam:


Ikonki:

Ikonki, jak wiemy to są małe potworki, każdy z nas wie, ile emocji niekoniecznie pozytywnych mogą w nas wywoływać, ale do sedna. Bohaterka dzisiejszego przeglądu radzi sobie z nimi znakomicie! Znajduje miejsce na wszystkie istotne elementy i świetnie je ze sobą łączy, tak, że grupa tych małych drani wygląda bardo zgranie i prześlicznie.


Bannery:

Graficzka doprowadziła też do perfekcji sztukę tworzenia banerów. Kiedy ja się podejmuję ich tworzeniu czuję, że są dość "rozwalone", więc średnio mi idzie, Lotus świetnie umiejscawia wszystkie elementy, tak, że nie mamy poczucia niezgrania całości. Należą się brawa!

Sygnatury:

Sygnatury tej Pani zachwycają różnorodnością i układem, a także doborem stocków. Bardzo podobają mi się grafiki z tymi wesołymi kolorami.


Nagłówki i tapety:


Każdy nagłówek Lotus jest inny! Mają różne układy, świetne kolory. Chciałabym też zwrócić uwagę na napisy, graficy często mają z nimi problemy, ale nie nasza kochana bohaterka dzisiejszego przeglądu. Poza tym świetne wplecenie kilku postaci w te grafiki jest niebywałym plusem i wielką umiejętnością.


Chaptery i okładki:
Nigdy nie tworzyłam okładek i chapterów, ale teraz ma przykład, jak powinny one wyglądać w idealnym obrazie.

Szablony:

CSS jest w piałe! Wielki szacun za ogarnięcie tych kodowych diabełków i to na takim poziomie! Bardzo zgrabne bloczki udowadniają, że nasza Lotus opanowała to naprawdę dobrze. Dużo efektów zawartych w kodzie to tylko potwierdza!


Dzisiaj to na tyle. Która z prac najbardziej przypadła Wam do gustu? A może były prace o których mimo wszystko powinnam coś napisać? Zapraszam do komentowania!
A teraz zostało mi powiedzieć jedynie: do zobaczenia za blisko 2 tygodnie :)

2 komentarze:

 1. W sumie to można było wrzucić tu do posta wszystko jedno jakie prace i tak były by ładne ^^
  Moimi faworytami są czwarty szablon z czaszką, <: trzeci nagłówek, ósma sygnaturka, piąty banner i czwarty zestaw ikonek ♥ mniom mniom

  pozdrawiam!
  oreuis [grafikaCentaura]

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć prace Lotus są śliczne to ten przegląd mi się nie podoba.Moim zdaniem jest niedbały, a komentarze w postaci jednego zdania do całej grupy prac są niewystarczające. Wygląda to troszku tak jakbyś się z tym spieszyła, a fajnie byłoby się nad tym pochylić i przyłożyć. Ponadto w tytule posta brakuje mi nazwy bloga, którego robiłaś przegląd, a w samej notce - linku do niego.

  Kociak [MRUwisko]

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »