25 lip 2016

Tak zaczynała... [Tiny Fox]

Witajcie!
W dzisiejszej odsłonie Tak zaczynała zagłębimy się w graficzną genezę znanej wszystkich z Graphic Foxes Tiny Fox. Z jej bloga dowiadujemy się, że wiąże swoją przyszłość ze swoją pasją i ma zamiar zostać grafikiem komputerowym. Ponadto jest niezwykle uzdolniona artystycznie, a jednym z jej celów jest zapełnienie całej ściany w swoim pokoju rysunkami. Jej historia jest niezwykle interesująca i… nietypowa. Dlaczego? Możecie przekonać się czytając krótki wywiad, którego udzieliła mi Lisiczka.

(c) Tiny Fox
Spróbuję dotrzeć do Twoich początków w grafikosferze. Pamiętasz swoje pierwsze prace? W jakich okolicznościach powstały i co skłoniło Cię do ich stworzenia?

Stety bądź niestety pamiętam swoje pierwsze prace bardzo dobrze, szczególnie pierwszy nagłówek jaki kiedykolwiek stworzyłam. Był tak szkaradny, że zapadł mi w pamięci jak jakiś koszmar nękający po nocach. Stworzyłam go po zobaczeniu tutorialu Lizz Kaviste i Kaeru, który to zamieściły na YouTube. Dostałam takiego napadu inspiracji, że pobiegłam do mojego brata, który również interesuje się grafiką i poprosiłam o pomoc w ogarnięciu jakiegoś programu graficznego. Bez tego filmiku w zasadzie prawdopodobnie nigdy nie tknęłabym się robienia grafiki, chociaż wcześniej już miałam do tego chęci, widząc szablony różnych graficzek na blogach z fanfictions.

O, czyli miałaś pomoc z zewnątrz. Jaki to był program?

Od razu Photoshop. Wiele razy czytałam, że dużo osób zaczynało od Gimpa, ale mój brat gardzi tym programem, więc by mi go nie polecił.

Na Graphic Foxes piszesz, że swój pierwszy nagłówek stworzyłaś w kwietniu 2014. Zaczęłaś publikować posty na tym blogu niecałe dwa miesięce później. Szkoliłaś się w międzyczasie? Co skłoniło Cię do założenia strony i dlaczego nie wybrałaś bloga grupowego?

W międzyczasie tworzyłam różne nagłówki, próbując bardziej zrozumieć program, ćwiczyłam też znajomość podstawowych kodów CSS, ponieważ wiązało się to właśnie z zamysłem założenia bloga. Miał to być kącik w którym każdy dostanie swój wymarzony szablon, bez kręcenia nosem ze strony szabloniarki. Widziałam takie zjawisko bardzo często na różnych znanych blogach graficznych. Kiedyś było dla mnie to niefajne, teraz całkowicie zrozumiałe. Grafik w końcu nie jest robotem, nie może robić 50 zamówień jednocześnie. W mojej głowie nawet na sekundę nie pojawił się pomysł dołączenia do bloga grupowego. Przypuszczam, że nawet gdybym zachciała, to bałabym się napisać do administratorek przez moją chorobliwą nieśmiałość.

Zatem pomysł na Twojego bloga zakładał tworzenie grafiki i szablonów. Powiedz mi proszę, co przysparzało ci na początku więcej kłopotów, Photoshop, czy CSS?

Photoshop, CSS był ciężki tylko na początku, bo w krótkim czasie nauczyłam się podstaw na pamięć i wszystkie kody pisałam na jedno kopyto, zmieniając tylko kolory :')

Twój styl aktualnie dla mnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych. Szczerze mówiąc, jestem niemal pewna, że widząc Twoją pracę nie pomyliłabym jej autorki. Czy zanim go wypracowałaś korzystałaś z dostępnych na bloggerze tutoriali na grafikę i kody? Czy oglądałaś jeszcze później filmy Lizz Kaviste i Kaeru?

Kilka filmików dziewczyn jeszcze zobaczyłam. Korzystałam ze spisów selektorów umieszczanych na różnych blogach. Jeśli chodzi o grafikę, to raczej radziłam sobie na własną rękę, przynajmniej z tego co pamiętam. Widziałam prace innych, które były o niebo lepsze niż moje. To dodawało mi takiego kopa do dalszej pracy, że tutoriale nawet nie były mi potrzebne

Muszę przyznać, że robiłaś naprawdę szybkie postępy jak na samouka. W przyszłości planujesz graficzną karierę. Czy czynisz jakieś kroki w jej kierunku?

Dość małe, ale owszem. Niemal codziennie przesiaduję w Photoshopie, dużo rysuję, bo to też może się przydać, udzielam się jak mogę, kiedy nadarzy się okazja do wykorzystania moich umiejętności. Pół godziny temu skończyłam robić okładkę do szkolnego absolwenta, a w tym momencie projektuję koszulkę dla koła fotograficznego. Niby banalne rzeczy, ale kto wie - może w przyszłości właśnie to będę robić. Jestem na najlepszej drodze do dostania się do technikum z graficznym profilem, trzymam kciuki, żeby tylko nie skończyć jako księgowa z nosem w nudnych papierach.

W imieniu swoim i całej redakcji życzę Ci powodzenia w dążeniu do swojego celu! Wierzę, że go osiągniesz i będziesz mogła spełniać się w tym co robisz. Bardzo dziękuję, że poświęciłaś mi swój czas i odpowiedziałaś na pytania.

A ja bardzo dziękuję za zaproszenie, odpowiadanie na pytania było czystą przyjemnością c:

Jak widzicie Tiny Fox działała w nieco inny sposób niż lwia część grafikosfery. Od razu założyła prywatnego bloga nie decydując się na dołączenie do grupowca, czy szabloniarni. Pracowała od samego początku w Photoshopie – nie szkoliła się na GIMPie i PhotoFiltre Studio.

(c) Tiny Fox
Choć graficzka wspomina swoją pierwszą pracę z nieskrywanym sentymentem niestety nie udało się jej do niej dotrzeć. Po raz kolejny kłania się przed nami złośliwość rzeczy martwych. Pomimo wnikliwego śledztwa i poszukiwań ostatecznie okazało się, że hosting, na którym publikowała omawiany nagłówek wygasł i nie udało jej się odzyskać tej pracy. Tiny Fox jednak niemal od początku swojej graficznej kariery publikowała swoje dzieła na blogu. Przejrzałam odrobinę archiwum, by dotrzeć do najstarszych jej dzieł. Poniżej przedstawiam zestawienie jej starszych i nowszych prac.

KIEDYŚ

MAJ 2014
pierwszy opublikowany przez Tiny Fox szablon na Graphic Foxes

CZERWIEC 2014

CZERWIEC 2014

 SIERPIEŃ 2014

WRZESIEŃ 2014

DZIŚ

PAŹDZIERNIK 2015

MAJ 2016

CZERWIEC 2016

LIPIEC 2016

LIPIEC 2016


Jak widzicie Tiny Fox poczyniła błyskawiczne postępy nie tylko w tworzeniu szablonów, ale również grafice, której aktualnie poświęca najwięcej miejsca na swoim blogu. Choć projektowaniem stron nie zajmowała się od października ubiegłego roku – wystarczy spojrzeć na stworzony przez nią główny, który po prostu powalił mnie z nóg! Dziewczyna tworzy coraz lepiej i lepiej, a ja za każdym razem jestem jeszcze bardziej złakniona jej dzieł. Macie podobnie?
Pisząc ten artykuł nie mogłam nie pokusić się o wyciągnięcie od Tiny Fox kilku rysunków, które (jak wspomniałam na początku mojego wywodu) ozdabiają ścianę jej pokoju. Prezentuję je poniżej.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
(kliknij, aby powiększyć)
pokazywarka.pl
Moim zdaniem jej styl jest fenomenalny! Rysunki są świetne i widać, że w każdy z nich włożyła masę pracy.
To ode mnie wszystko na dziś. Po raz kolejny proszę Was o zostawienie komentarza pod tym postem. Koniecznie napiszcie co sądzicie o postępach liska (jej rysunkach *.*) oraz o historii, którą się z nami podzieliła.
Zachęcam również do złożenia propozycji kto powinien znaleźć się w kolejnej odsłonie serii Tak zaczynała!

3 komentarze:

 1. Na pierwszym rysunku siedzi sobie taki liseł - pieseł hihi XDD
  Większość grafików, jak zauważyłam,zaczynała właśnie od tutorialu Lizz i Kaeru (tak jak ja).
  Ale serio: chciałabym umieć malować. Moje rysunki są... okropne. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bym zapomniała. Proszę o wstawienie ogłoszenia:
   Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D

   Usuń
 2. Fajnie, że Tiny Fox postanowiła pójść w kierunku grafiki, bo naprawdę dobrze jej ona wychodzi ^^ Zrobiła wielki progres. Pierwsze a ostatnie prace to niebo a ziemia ♥ Zgodzę się, że ma ona charakterystyczny styl, który nie sposób podrobić <: Prócz pngsów i landscapów jej prace charakteryzują naturalne kolorki ^^
  Na dodatek ładnie rysuje <: Ja dostaje szału jak siostra namawia mnie byśmy narysowały to samo, by to później porównać... Twarze ludzi, których rysuje wyglądają jak patelnia :<
  Pozdrawiam!
  oreuis [GrafikaCentaura]

  OdpowiedzUsuń

^
Rinne Tworzy
Strona główna
Dodaj bloga
Regulamin
1. Katalog Graficzny jest miejscem gromadzącym linki do blogów związanych z grafiką.
2. Przed zgłoszeniem do katalogu należy umieścić link lub button Katalogu na stronie głównej swojego bloga. Jeśli umiejscowienie na stronie głównej zaburza estetykę szablonu, dopuszczalne jest umieszczenie go w wybranej zakładce.
3. Wszystkim blogom zapisanym do Katalogu przysługuje prawo do dodawania ogłoszeń dotyczących imprez graficznych, specjalnych notek itp. Pełną treść ogłoszenia należy umieścić w komentarzu pod najnowszym postem.
4. Do obowiązków administratora zgłoszonego bloga należy informowanie załogi Katalogu o istotnych zmianach, które zachodzą na blogu (np. zamknięcie naboru, usunięcie, zmiana kategorii). Informację taką należy umieścić pod najnowszym postem.
5. Blogi nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy zostają usunięte ze spisu.
6. Katalog Graficzny zastrzega, że w razie potrzeby będzie wprowadzał ograniczenia dla użytkowników niekulturalnych lub łamiących regulamin (przez użytkownika rozumie się właściciela/współwłaściciela bloga figurującego w spisie).
akceptuje x
Nabór
Nabór
Potrzebujemy osób, które wykażą się kreatywnością oraz mają w zapasie trochę wolnego czasu. Chętnie przyjmiemy kogoś, kto zaproponuję jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie Katalogu. Wysyłając zgłoszenie do naboru musisz zawrzeć poniższe informacje:

1. Nick jakim posługujesz się w blogosferze.
2. Pomysły, bądź też plany związane z tym co chciałbyś/chciałabyś robić na Katalogu. Możesz zaproponować własny projekt lub wybrać któryś z wolnych, znajdujących się w zakładce Projekty.
3. Przykładowy tekst, jaki zamieściłbyś/zamieściłabyś na KG.
4. Wiek (nie będzie mieć on wpływu na przyjęcie na staż).
5. Jeśli posiadasz blog, podaj również jego adres, abyśmy mogły zobaczyć kto chce dokładnie do nas dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoszeniem pisz na ten adres email: kassfelis@gmail.com
x
Ogłoszenia
Chcąc dodać ogłoszenie należy napisać jego treść (bez obrazków) pod najnowszym postem.
Graficzna Przystań ogłasza nabór na swoim blogu! >>
Szabloniarnia w Łatki otwiera nabór! Tak naprawdę wymagamy tylko chęci do pracy i entuzjazmu, a we wszystkim innym chętnie pomożemy, jeśli będzie taka potrzeba. Zapraszamy do zakładki "rekrutacja". >>
All of me organizuje nabór! Szukamy nowych duszyczek. Zapraszamy tych, którzy w świecie grafiki są nowi, jak i tych, którzy już w tej grafikosferze siedzą jakiś czas. Więcej informacji w zakładce nabór. >>
7 tygodni. 28 notek. 7 tematów. 4 dziewczyny. 1 blog. Start: 20.05.2016r Miejsce: Szablono-Sfera Zapraszamy! >>
Serdecznie zapraszam na imprezę graficzną, z okazji drugich urodzin bloga, która odbędzie się 08 sierpnia o godzinie 18:00. Postaram się aby w tej notce znalazło się bogactwo prac oraz dodatków. Oczywiście dla osób, które wstawią button, będzie czekał miły upominek. :D >>
Spis blogów

Poniżej znajduje się lista blogów, które są uporządkowane alfabetycznie w kategoriach. Po kliknięciu na kategorię pojawi się lista blogów.
Anime/Manga
5 blogów
Anime/Manga
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Fantazja Graphics Idk-p Lunedolly Panda Graphics Rinne Tworzy x
Azjaci
8 blogów
Azjaci
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
AB City Graficzna Przystań Lunedolly nattliv Panda Graphics Rosalainess Shandie Life Unique Graphic x
Celebryci
19 blogów
Dodatki
41 blogów
Fanfiction
19 blogów
Fantasy
5 blogów
Fantasy
Jeżeli chcesz zmienić kategorię napisz w zakładce "Dodaj bloga"
Bajkowe Szablony Graphic Harmony Larwiasta Tapeciarnia Rinne Tworzy Wioska Szablonów x
Minimalistyczne
26 blogów
Tutoriale
11 blogów
Inne
26 blogów
» Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Jak zdobyć dodatkowe punkty?
Możesz zdobyć dodatkowe punkty będąc aktywnym na Katalogu Graficznym. Poniżej znajduje się lista punktowanych rzeczy.

- zajęcie 1 miejsca w konkursie - 10pkt
- zajęcie 2 miejsca w konkursie - 8pkt.
- zajęcie 3 miejsca w konkursie - 6pkt.
- udział w artykule Taka sytuacja - 5pkt.
- udział w nie-wywiadzie 5pkt.
- udział w Tak zaczynała 5pkt.
- udział w konkursie - 4pkt.
- wygrana w puzzlach 4pkt.
- użyczenie swojej pracy w puzzlach - 3pkt.
- wyróżnienie w przeglądzie - 2pkt.
- przegląd bloga - 2pkt.
- komentarz - 1pkt.
x
» Zasady
Zasady
Każdy blog należący do Katalogu przynależy do rankingu. Ranking aktualizowany jest na bieżąco. Zabrania się wstawiania linku do sondy na blogi, portale społecznościowe itd., można jednak dodawać informacje o rankingu z dołączonym linkiem do KG. Karą za oszustwo jest wykluczenie z rangingu. Jeden głos w sondzie równa się jednemu punktowi. Punktowany zostaje tylko jeden sensowny komentarz na jeden post, blog może otrzymać maksymalnie jeden punkt na post. Jesteśmy zmuszeni do zastosowania tej metody, by wyrównać szanse między blogami grupowymi a prywatnymi. Osoby ubiegające się o punkty dodatkowe mają obowiązek informowania z jakiego są bloga, osoby będące na wielu blogach muszą wybrać, na którego z nich przeznaczone zostaną dane punkty. Zasady mogą ulec zmianie.
x
Najpopularniejsze blogi
Ranking pokazuje sześć blogów, które zdobyły największą ilość punktów. Najwięcej punktów można zdobyć za pomocą sondy, jednak przyznawane są również pkt. dodatkowe, za poszczegółne osiągnięcia.
GŁOSUJ!
1
71pkt
2
48pkt
zobacz wszystkie »